Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > “Bu Topraklar O Gün Olduğu Gibi Bugün De Emin Ellerdedir”
“Bu Topraklar O Gün Olduğu Gibi Bugün De Emin Ellerdedir”
...
17-09-2020 00:21
GÜNDEM
0 Yorum
908 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapanBandırma Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bandırma Şube Başkanı Ecevit Karakoyun, “Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla başlayan çetin mücadelenin son şehitleri burada yatmaktadır,” dedi.

Bandırma Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Bandırma Şube Başkanı Ecevit Karakoyun, yaptığımız röportajda duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirerek Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümünde şehit düşen kahraman askerlerimizi saygıyla andı.

Karakoyun yaptığımız röportajda şunlar söyledi, “Tam 98 yıl önce bugün,  17 Eylül 1922’de Bandırma düşman işgalinden kurtulmuş ve memleketin özgürlüğü için canlarını ortaya koyan Yarbay Vecihi Bey komutasındaki 91’nci alaya bağlı 80 kahramanımız canlarını seve seve feda etmişlerdir.

Burası milli mücadelemizin son kurşununun atıldığı mukaddes bir vatan toprağıdır. Ayın ve yıldızın buluştuğu, Ayyıldız Tepemiz o günlerin en açık şahidi olarak karşımızdadır. Tüm heybetiyle bizleri selamlamaktadır. Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla başlayan çetin mücadelenin son şehitleri burada yatmaktadır. Yarbay Vecihi Bey olmak üzere 80 şehidimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 80 Mehmetçiğimiz gibi daha nice şehitlerimizin kanlarıyla vatan yaptığımız bu topraklar o gün olduğu gibi bugün de emin ellerdedir.” /Umut Osman Sunci

Etiketler :
“Bu Topraklar O Gün Olduğu Gibi Bugün De Emin Ellerdedir” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net