Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Ticaret Borsası 80 Yaşında
Ticaret Borsası 80 Yaşında
...
18-09-2020 00:30
GÜNDEM
0 Yorum
476 Okunma
Haberi Yazdır

1940 Yılında Kurulan Bandırma Ticaret Borsası, kuruluşunun 80. yılı anısına Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Bundan tam 80 sene önce 17 Eylül 1940’ta faaliyete geçen Bandırma Ticaret Borsası, 80. Yılını kutluyor. Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, yönetim kurulu üyeleri, Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Genel Sekreter Ertunç İşbay bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirerek saygı duruşunda bulundular.

Çelenk sunma programının ardından Marmara Medya Grup’a açıklamalarda bulunan Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, “Bandırma Ticaret Borsası 80 yıldır faaliyetlerini sürdürmekte ve önemli bir kültürü oluşturmaktadır. Tabii ki salon satışı tüm borsalarda arzu ettiğimiz bir sistem ve Bandırma Ticaret Borsası bunu 80 yıldır gerçekleştirerek çiftçimizin alın terinin karşılığını veriyor. Bandırma’da tarım ve sanayinin ihtiyacını karşılıyor. Bandırma’nın bir liman kenti olması ve tarıma dayalı bir sanayi oluşması noktasında Ticaret Borsası çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Bandırma’nın ekonomisine çok büyük katkı sağlayan Ticaret Borsası, geçtiğimiz yıl 1 milyarlık bir işlem hacmine ulaştı.

Bu pandemi döneminde gıda ve tarımın ne denli önem arz ettiğini hep beraber gördük ve yaşadık. Belki birçok şeyi erteleyebiliriz ama hayat yemeden, içmeden devam etmiyor. Bu anlamda da Bandırma Ticaret Borsası, tarıma ve gıdaya verilen önemin karşılığını almış oluyor. İşlem hacmimizden ve üyelerimizin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerden çok memnunuz. Hepsine teşekkür ediyorum,” dedi. /Umut Osman Sunci

Etiketler :
Ticaret Borsası 80 Yaşında -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net