Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Adnan Gemici, “Tedbirler Esnafımızı Etkiliyor”
Adnan Gemici, “Tedbirler Esnafımızı Etkiliyor”
...
18-11-2020 00:10
GÜNDEM
0 Yorum
952 Okunma
Haberi Yazdır

Bandırma Tuhafiye Manifatura Ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, pandemi nedeniyle özellikle pazar yerleri ile ilgili alınan tedbirlerin esnafları ekonomik anlamda mağdur ettiğini söyledi.

Pandeminin Bandırma’daki esnaflar olumsuz etkilediğini ve etkilemeye de devam ettiğini ifade eden Bandırma Tuhafiye Manifatura Ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, “Pazar yerlerinin taşınması başta olmak üzere alınan tedbirler her konuda esnaflarımızı etkiliyor”, dedi.

Adnan Gemici yaptığımız röportajda şunları söyledi, “Pandemi Bandırma’daki esnafımızı son derece olumsuz etkiledi. Esnafımız bu konuda müthiş bir mağduriyet yaşıyor. Pandemi herkesi ve her kesimi vurdu. Bizim meslek dalımızda da esnafımızı vuran konu Pazar yerleri oldu. Pazar yerlerinin taşınması başta olmak üzere alınan diğer tedbirler de her konuda esnaflarımızı etkiliyor.

Pazartesi Pazarı’nın Kapalı Pazar Yeri’ne taşınması da özellikle Sunullah Caddesi üzerindeki esnaflarımızı ve pazarcılarımızı müthiş derecede mağdur etti. Sunullah Caddesi esnafı şu an çok büyük ekonomik zorluklar yaşıyor. Bununla ilgili yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Gerekli yerlere, gereken müracaatlarımızı yaptık. Belediyemizden bu konu ile ilgili bir an önce çalışma bekliyoruz.

Pazartesi Pazarı’nda halkta mağdur çünkü Kapalı Pazar Yeri’ne gidip alışveriş yapmak zorunda kalıyorlar. Ya da marketlere gidiyorlar. Kısacası herkes mağdur oluyor.”

“Esnaf kış sezonuna iyi giremedi.”

“Esnaf kış sezonuna iyi giremedi, çünkü ekonomik sıkıntılar artmış durumda ve insanların alım gücü düştükçe işin parasal boyutu çok ön plana çıktı. Artık tüccar malını peşin parayla ya da kredi kartıyla satıyor. Çek, senet, söz geçmiyor. Bunun için de esnafın nakit paraya ihtiyacı var. Devletin ya hibe desteği ya da 25-50 bin lira gibi vereceği faizsiz kredi ile esnafı rahatlatması gerekiyor. Esnaf kış sezonuna girdi ama mal alacak parası yok. Birçok esnaf arkadaşımız daha önce çektiği kredileri ödeyecek durumda da değil. Bunun için herkes büyük bir beklenti içinde.

Son olarak vergi borçları, SGK borçları, belediyeye olan borçlar gibi vesaire geniş kapsamlı bir şekilde taksitlendirme yapılması mecliste görüşüldü ve kabul edildi. Bu konuda genelge gelir gelmez esnafımızı bilgilendireceğiz.”/Umut Osman Sunci

Etiketler :
Adnan Gemici - “Tedbirler Esnafımızı Etkiliyor” -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net