Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Kanalizasyon Ve Arıtma İhalesi 17 Aralık’ta
Kanalizasyon Ve Arıtma İhalesi 17 Aralık’ta
...
19-11-2020 00:10
GÜNDEM
0 Yorum
815 Okunma
Haberi Yazdır

2020 yılı yatırım planlaması dahilinde bulunan ve yaklaşık 100 milyon bütçeli proje, İlbank A.Ş. tarafından Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri kapsamında yüzde 50’si hibe olarak yapılacak.

Erdek Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisi Projesi son aşamaya gelindi. Yıllardır derin deniz deşarj yöntemiyle evsel ve kanalizasyon atıklarının bırakıldığı Erdek Körfezi’ndeki kirliliği önleyecek olan Erdek Kanalizasyon ve Atıksu Artıma Projesinin inşaatı 17 Aralık’ta düzenlenecek ihale sonrasında başlaması bekleniyor.

İhalesi 17 Aralık’ta Yapılacak

İller Bankası A.Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından, 4734 sayılı kamu ihale kanununun 19. maddesine göre, açık ihale usulü ile ihale edilecek olan Erdek kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisinin yapım işi, toplam 27 ayda tamamlanacağı belirtildi.
17 Aralık 2020 Perşembe günü saat 14:00’de İller Bankası A.Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın Ankara’daki binasında düzenlenecek ihale sonrası, Erdek’teki kanalizasyon inşaat çalışmalarına ihale sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, yer teslimi yapılarak işe başlanacağı açıklandı.
İhale sonrası üstlenici firma, planlanan proje kapsamında 62 bin 750 kişi kapasiteli ileri biyolojik arıtma tesisi, 58 bin metre kanalizasyon şebeke hattı ve 6 bin 800 metre terfi hattı inşa edilecek. Kurulacak olan “scada” Sistemi ile tesisin online olarak uzaktan takibi sağlanacak./Haber Merkezi

Etiketler :
Kanalizasyon Ve Arıtma İhalesi 17 Aralık’ta -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net