Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > GÜNDEM > Balıkesir'e 20 Milyonluk Hibe
Balıkesir'e 20 Milyonluk Hibe
...
22-11-2020 00:10
GÜNDEM
0 Yorum
239 Okunma
Haberi Yazdır

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) , IPARD II Programı Dokuzuncu Başvuru Çağrı Döneminde Balıkesir’den 24 projenin desteklenmesine onay çıktığını ve bu projelere 20.5 milyon lira hibe verileceğini açıkladı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından IPARD II Programı Dokuzuncu Başvuru Çağrı Döneminde Balıkesir’den 24 proje destek almaya hak kazandı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir İl Koordinatörlüğüne teslim edilen projeler içerisinden 1 ve 2. grupta, Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler sektöründen 1, Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi sektöründen 7, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi sektöründen 6, Zanaatkârlık ve Yerel Ürün İşletmeleri sektöründen 5, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri sektöründen 2, Makine parkları sektöründen 2, Yenilenebilir Enerji Yatırımları sektöründen 1 proje desteklenmeye hak kazandı. Yaklaşık 26 milyon TL’yi bulan uygun harcama tutarlarının yüzde 65’i yatırımcılara hibe olarak ödenecek.

Piyasalardaki, özellikle COVID-19 kaynaklı fiyat yükselmeleri nedeniyle yatırım maliyetlerindeki artışları telafi etmek amacıyla, IPARD Fonlarına finansman sağlayan Avrupa Birliği ve Ulusal otoritelerin onayı ile istisnai bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Yeni yapılan düzenleme ile Balıkesir’de yapılan yatırımlarda TKDK tarafından yapılacak hibe desteğinin 20,5 milyon liraya çıkması bekleniyor. /Memet Koşar

Etiketler :
Balıkesir'e 20 Milyonluk Hibe -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net