Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Başarının Ödülü Üniversite Oldu
Başarının Ödülü Üniversite Oldu
Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak Gönen’den Üniversiteye Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerle ...
31-08-2013 11:55
EĞİTİM
0 Yorum
943 Okunma
Haberi Yazdır

Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak Gönen’den başarılı bir lise eğitim sonrasında üniversitelerin değişik bölüm ve programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerle bir buluşma yemeğinde bir araya geldi. Gönen Termal Yıldız Otel’de 29 Ağustos 2013 günü saat 11’de düzenlenen yemekli buluşmaya katılım sayısı oldukça yüksek oldu.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Umut Ede’nin yanı sıra okul müdürleri, dersane yöneticileri ile bazı öğretmenler ve ülkemizin yakın gelecekte şekillenecek yapısının mimarları kalabalık bir öğrenci grubunun hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmaları ardından Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak günün konuşmasını yaptı.

Gönen’den bu eğitim ve öğretim yılında 748 öğrencinin lise eğitimini tamamladığını, 717’sinin üniversite sınavlarına girdiğini, 268 öğrencinin 4 yıllık lisans, 226 öğrencinin de 2 yıllık önlisans kaydı elde ettiğini bunun da toplamda % 69’luk bir yerleşme başarısı olduğunu açıklayan ilk konuşmacı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz öğrencilerin tamamını kutladı ve bundan sonraki hayatlarında da başarılar diledi. Hiçbir öğrencilerinin maddi sıkıntıları nedeniyle eğitim dışı kalmasını kabul edemeyeceklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz bu noktada Gönen’de başarılan devlet-vatandaş işbirliği örneklerini somutlaştırarak açıkladığı konuşmasında örgün eğitimin yararlı ve vazgeçilmezliğine vurgu yaptı. Bu bilgiler beraberinde ilçemizdeki okuldışı kalma oranının Balıkesir ölçeğinde en düşük seviyede gerçekleşmesinin sevindirici olduğu belirtti. Başarılı liselerimiz ve oranları ise şöyle gerçekleşti;

*Gönen Anadolu Lisesi  % 86,

*Gönen İmam Hatip Lisesi % 41

*Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi % 85,

 *Gönen Anadolu İ.H. Lisesi % 36

*Gönen Meslek ve Kız Meslek Lisesi % 81,

*Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi % ?

 Bu başarı oranları sonrasında üniversiteye yerleşme dağılımları ise;

*Fen ve Edebiyat Fakültesi 56,

 *İlahiyat Fakültesi 7

*Eğitim Fakültesi 46,

*Sağlık Bilimleri 18,

*Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi 41,

 *Kamu Yönetimi-Hukuk 12,

*Veterinerlik 5,

*Eczacılık 2,

*Tıp 2,

*İktisat-İşletme-Maliye-Gazetecilik 73,

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz’dan sonra 2. konuşmacı olarak Belediye Başkanı Hüseyin Yakar söz aldı. Gönenin eğitimde başarı çıtasının yükselmiş olmasından duyduğu kıvancı katılımcılarla paylaşan Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar iyi dileklerini ifade etti ve katılımcı öğrencilere başarılar diledi. Bu başarıda emeği geçen veli ve öğretmenleri kutladı ve öğrencilere geleceğe iyi hazırlanmaları konusunda öğütlerde bulundu.

Kaymakamımız Hüseyin Parlak ise heyecanlı günlerin başladığına vurgu yaparak başladığı konuşmasında geçici başarılar yerine kalıcı başarılardan ve uygulamaya dönüşmesinden bahsetti. Mutlu, üretken ve başarılı bireylerin toplumu yönlendirdiğini, geleceğe bakarken yanlı ve kişisel düşünülmemesini isteyerek insanlığın tamamına yararlı hizmetlerin önemsenmesini istedi. Kültür tarihimizin sembol kişilerinden Prof.Dr. Ali Fuat Başgil’in eserlerinden üniversite gençliğine öğütlerle örnekler veren Kaymakamımız Hüseyin Parlak, konu kapsamında bazı öğrencilerle bire bir diyaloglara girdi, başarı dileklerinde bulundu.

Kaymakamımız Hüseyin Parlak yaptığı günün konuşması sonrasında katılımcılara jest olarak öğle yemeği ikramı yapıldı, günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

Etiketler :
Başarının Ödülü Üniversite Oldu -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net