Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > Burhaniye’de, ‘Geri Dönüşüm Kampanyası’
Burhaniye’de, ‘Geri Dönüşüm Kampanyası’
Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi’nin ‘Geri Dönüşüm’ Kampanyası çerçevesinde atık kağıt ve gazetelerin toplandığı ilk Geri Dönüşüm konteynırı Mahkeme Mahallesindeki 80 konutluk Ali Kurt Sitesi bahçesine konulduktan sonra site sakinleri kampanyaya büyük ilgi gösterdi. ...
19-02-2014 13:36
0 Yorum
1018 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi’nin ‘Geri Dönüşüm Kampanyası’ çerçevesinde atık kağıt ve gazetelerin toplandığı ilk Geri Dönüşüm Konteynırı Mahkeme Mahallesindeki Ali Kurt Sitesi bahçesine konuldu. Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran, “Maddi imkansızlıklar nedeniyle konteynır taleplerine karşılık vermekte zorlanıyoruz” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi’nin ‘Geri Dönüşüm’ Kampanyası çerçevesinde atık kağıt ve gazetelerin toplandığı ilk Geri Dönüşüm konteynırı Mahkeme Mahallesindeki 80 konutluk Ali Kurt Sitesi bahçesine konulduktan sonra site sakinleri kampanyaya büyük ilgi gösterdi.

“Atık kağıtlar ile gazetelerin geri dönüşüme kazandırıldığı bir kampanyamız var. Bu kapsamda öncelikle toplu konut sitelerine imkânımız ölçüsünde konteynırlar koyuyoruz. Hem site sakinleri hem de çevrede ki konutlardan büyük ilgi görüyoruz. Böylelikle hem derneğimize bir gelir temin ediyoruz. Elde edilen gelir ile ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye alıyoruz. Hem de insanlarımızın çevre duyarlılıklarının gelişmesini sağlıyoruz” diyen Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran, “Bildiğiniz gibi Özellikle son yıllarda Orman alanlarının azalmasından dolayı Ormanlarımız ve ağaçlarımızın önemi daha çok artmaktadır. Ağaçların en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi de kağıt yapımı için kullanılan ağaçlardır. Her defasında kağıt israfına dikkat çekilmektedir. 400 Top kağıt ise 1 Ton kağıt demektir. 1 Ton kağıt ise yaklaşık 15 ile 20 adet arası yetişkin bir çam ağacının kesilmesi demektir. Bu bilinç insanlarımızda geliştikçe kampanyamıza ilgi çok büyümektedir. Maddi imkansızlıklar nedeniyle konteynır taleplerine karşılık vermekte zorlanıyoruz” dedi.

“Böyle bir kampanyanın içerisinde yer almaktan onur duyuyoruz” diyen Ali Kurt Sitesi Yöneticileri Yaşar Tekir ve Coşkun Kıvrak, “Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran ve emeği geçen yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Site sakinlerimiz ve çevrede oturan sakinler kampanyaya büyük ilgi gösteriyorlar. Konteynır çok kısa zamanda doluyor. Çevre sakinlerinden atık plastikler için de bir konteynır konulması için talep geldi. Biz de Site Yönetimi olarak bir konteynır yaptırıp, atık plastiklerin de toplanmasına yardımcı olalım” dedik.

Coşkun Kıvrak, Site sakinleri olarak kendi imkanlarını kullanıp, ikinci bir konteynır yaptırıp sitenin bahçesine koyacaklarını söyledi.

Etiketler :
Burhaniye’de - ‘Geri Dönüşüm Kampanyası’ -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net