Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > TEKNOLOJİ > BAܒde TEKNOKENT Kuruluş Süreci Hız Kazandı
BAܒde TEKNOKENT Kuruluş Süreci Hız Kazandı
Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluşu ile ilgili kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından konuyla ilgili süreç hız kazandı. ...
31-05-2014 15:02
TEKNOLOJİ
0 Yorum
4732 Okunma
Haberi Yazdır

TEKNOKENT kuruluş süreci ile ilgili Üniversite Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde yeni bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Halit Sezgin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bedri Yüksel, Prof. Dr. Mehmet Doğan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Teke, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıtkı Samet Ermiş, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Engin Ulusal ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M.Ali Aşuk katıldı.

Toplantıda TEKNOKENT’in kuruluş süreci ile ilgili ulaşılan noktadan duyulan memnuniyet paylaşılırken, Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin; Balıkesir ili, AR-GE kuruluşları, yatırımcılar ve üniversitemiz için önemi vurgulandı.

Toplantıda, yakın süreçte arazi tahsisi yapılan Teknoloji Geliştirme Bölgesinin Yönetici Şirketinin de kurulması kararlaştırılırdı. Yönetici Şirket Ortakları arasında Üniversitemiz ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Ticaret Borsası, Bandırma Ticaret Odası, Bandırma Ticaret Borsası, Balıkesir OSB, Bandırma OSB ve Burhaniye Ticaret Odası yer aldı.

Etiketler :
BAܒde TEKNOKENT Kuruluş Süreci Hız Kazandı -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net