Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > EĞİTİM > Herkes tatile, Onlar Okula!.. Engelliler Yaz Okulu Başlıyor
Herkes tatile, Onlar Okula!.. Engelliler Yaz Okulu Başlıyor
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Engelliler Yaz Okulu’nda eğitim alacak engellilerin eğitimi başlıyor. ...
17-07-2014 11:28
EĞİTİM
0 Yorum
875 Okunma
Haberi Yazdır

 

 

2013-2014 Eğitim-Öğretim Dönemi’nin geçtiğimiz haftalarda sona ermesinin ardından öğrenciler yaz tatiline girerken Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Engelliler Yaz Okulu’nda eğitim alacak engellilerin eğitimi yeni başlıyor.

21 Temmuz ile 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yaz Okulu’na otizmli, zihinsel, görme ve bedensel engelli çocuk ve gençlerden oluşan engelli öğrenciler katılacak. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz; engelli bireylerin eğitiminin zamana ve takvime bağlı kalmaksızın süreklilik arz etmesi gerektiğini belirterek engellilere yönelik engellerin ortadan kalkması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini ve bu konuda yaptıkları çalışmalarla çıtayı giderek yükselttiklerinin altını çizdi. Cengiz, ayrıca Türk Milletinin paylaşmayı, yardımlaşmayı, kardeşliği bir arada yaşamanın en temel unsuru sayan bir medeniyete sahip olduğunu, dertlerin paylaşıldıkça hafiflediğini, hayatımızı kısıtlayan engelleri ancak sevgiyle, samimiyetle, elbirliğiyle ve en önemlisi eğitim ile kaldırabileceğinin altını çizdi.

Engelliler Yaz Okulu’nda engelli çocukların kuvvet, dayanıklılık, hız, esneklik, vücut koordinasyonu, denge, el ve göz koordinasyonu, el ve ayak koordinasyonu, dikkat ve hafızalarını geliştirmeye yönelik faaliyetler gerçekleştirilecek. Çalışmalar bireysel, beş ve on kişilik gruplar halinde çocukların engel gruplarına göre basitten zora doğru yapılacak.

Balıkesir Valiliğinin desteklediği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin öğrencileri ücretsiz taşıyarak, Altıeylül Belediyesinin ise sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini karşılayarak katkı sağladığı Engelliler Yaz Okulu, 22 Ağustos’ta eğitime katılan engellilerin sertifika töreni ile sona erecek.

Etiketler :
Herkes tatile - Onlar Okula!.. Engelliler Yaz Okulu Başlıyor -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net