Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > YEREL > ZEYTiN HASADINA YAĞIŞ ENGELi
ZEYTiN HASADINA YAĞIŞ ENGELi
S.S. 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durak, bölgede etkili olan yağış ve fırtınanın zeytin hasadını olumsuz yönde etkilediğini söyledi. ...
31-10-2014 11:10
YEREL
0 Yorum
5218 Okunma
Haberi Yazdır

2014/2015 zeytin alım kampanyasını geçtiğimiz Cuma günü başlatan S.S. 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi alımlarını iki kantarla sürdürüyor.

S.S. 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durak, bölgede etkili olan yağış ve fırtınanın zeytin hasadını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
Olumsuz hava şartlarından dolayı ortaklar tarafından kendilerine beklenenin çok altında ürün teslimatı yapıldığını belirten Başkan Durak, “4 gün içinde kooperatifimize teslim edilen ürün miktarı 110 ton olup, kooperatife ait zeytin yağ fabrikasında ise 100 ton civarında yağ sıkıldı” dedi.
Kooperatifin açıldığı bu dört günde alınan ürün miktarının, geçen yıl aynı dönemde teslim edilen ürün miktarının üçte biri olduğuna dikkat çeken Durak, olumsuz hava şartlarının bölgeyi terk etmesiyle ürün alımlarında artış yaşanmasını beklediklerini ifade etti.
Durak, konuyla ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yağışların ve fırtınanın sona ermesiyle birlikte normal alım günlerimize döneceğiz. Bu yıl itibariyle 4 bin 708 ortağımız 10 milyon 840 bin ton rekolte beyanında bulundu. Ancak kooperatif olarak 6 milyon kilogram ürün almayı ön görüyoruz. Geçen yıl alınan ürün miktarı ise 4 milyon 250 kilogramdı.”
Gemlik Tipi yağlık zeytin olarak 190-410 tane barem zeytin alımı yaptıklarını kaydeden Durak, “Kızıl zeytin olarak 190-350 barem olarak belirlendiğini, 410 üzerinin ise yağlık olarak kabul edildiğini” sözlerine ekledi.

Etiketler :
ZEYTiN HASADINA YAĞIŞ ENGELi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net