Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > ARSENiK iÇiN ARITMA TESiSLERi
ARSENiK iÇiN ARITMA TESiSLERi
Balıkesir'deki "arsenikli su" tartışmaları- Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur: "Kırsaldaki bazı mahallelerimiz, kurulduğundan bu yana 50-100 yıldır bu suları (arsenikli) kullanıyor"- "En yüksek arsenik seviyesi olan 7 mahallemizden çalışmalara başladık, arıtma tesisleri kuruluyor. ...
04-12-2014 10:11
0 Yorum
766 Okunma
Haberi Yazdır

Balıkesir'deki "arsenikli su" tartışmaları- Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur: "Kırsaldaki bazı mahallelerimiz, kurulduğundan bu yana 50-100 yıldır bu suları (arsenikli) kullanıyor"- "En yüksek arsenik seviyesi olan 7 mahallemizden çalışmalara başladık, arıtma tesisleri kuruluyor. Yıllardır süren bir sorunu çözmüş oluyoruz"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kırsaldaki bazı mahallelerde, kurulduğundan bu yana 50-100 yıldır arsenikli su kullanıldığını belirterek, "En yüksek arsenik seviyesi olan 7 mahallemizden çalışmalara başladık, arıtma tesisleri kuruluyor. Yıllardır süren bir sorunu çözmüş oluyoruz" dedi.Uğur, Balıkesir'de arsenikli su tartışmalarının, geçen haftaki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresinin (BASKİ) toplantısında başladığını söyledi.Toplantıda, BASKİ'nin yaptığı işleri anlattıklarını belirten Uğur, şunları kaydetti: "Balıkesir'in kırsalındaki bazı mahallelerde kullanılan sularda arsenik oranının yüksek olduğunu tespit ettiğimizi, vatandaşlarımızın arsenikli su kullanmaması için arıtma tesisleri aldığımızı ve bunun için 2 milyon lira harcadığımızı belirttik. Kırsaldaki bazı mahallelerimiz, kurulduğundan bu yana 50-100 yıldır bu suları kullanıyor. Çok büyük bir tehlike arz etmiyor. Arsenik oranları yazın yüksek olmuyor, kışın su debilerinin artmasıyla düşük seviyelerde oluyor."Uğur, kent merkezinin suyunun İkizcetepeler Barajı'ndan getirildiğini aktardı.Yürüttükleri çalışmalarla bu kaynaktan alınan suyu bazı mahallelere de götürdüklerini dile getiren Uğur, "Ne kadar kırsaldaki mahallelerimize bağlarsak iyi olacak. Susurluk'ta göletten kırsaldaki mahalleye su götüreceğiz. Suların sevk ve idaresi artık BASKİ'nin kontrolünde olacak. Sularımızı kırsal mahallelerimize götüreceğiz. En yüksek arsenik seviyesi olan 7 mahallemizden çalışmalara başladık, arıtma tesisleri kuruluyor. Yıllardır süren bir sorunu çözmüş oluyoruz" diye konuştu. 

Etiketler :
ARSENiK iÇiN ARITMA TESiSLERi -
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net