Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > AHMET HAKAN NEYİN İNTİKAMINI ALIYOR?
AHMET HAKAN NEYİN İNTİKAMINI ALIYOR?
03/03/2015 - 13:49
0 Yorum
2217 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
KALBİMİZDEKİ SEVGİNİN SAHİBİ
BİR DENİZ FENERİ
AHMET HAKAN NEYİN İNTİKAMINI ALIYOR?
KUL OLABİLSEYDİK, AŞK BİZİ TERK ETMEZDİ
YA VEDÛD! SEN NE ÇOK SEVEN VE SEViLENSiN

Hedef haline getirilen kadınların her sektörde önleri kesilmeye ya da engellenmeye çalışıyor. Özellikle başarılı ve ön planda olan üstelik düşüncelerini söylemekten korkmayan bir yapıdaysanız mutlaka önünüze engeller konulabiliyor.
Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesinde yayınlanan ve sevgili Balıkesir Milletvekilimiz Tülay Babuşcunun hedef olarak gösterildiği yazıdan ise çok utandığımı belirtmek isterim. Söylemediği halde söylenmiş gibi yapılarak ya da ailesinden bazı kişilerin isimlerini ve eski yaşamışlıklarının kullanılarak seçim öncesi önünün kesilmek istenmesinde ise bir nedende aramıyor değilim.
Sizde bilirsiniz ki tweter hesaplarının yada sosyal paylaşım ağlarının kullanıcı güvenliği yada gerçek olup olmadığı belirsizliği halen sürerken twet atılmış iddasıyla bir insanın zan altında bırakılması birde bu işe ailesinin karıştırılmasının etik olmadığını düşünüyorum. Tabi bunlar benim kendi düşüncelerim içinde yer alanlar.
Ahmet Hakan: AKP'li Tülay Babuşçu, 'darbecilik' gerekçesiyle babasını Harp Okulu'ndan attıran İsmet İnönü'den intikam mı alıyor? Başlığıyla Hürriyet Gazetesinde bir yazı paylaştı. Balıkesir AK parti Milletvekili Tülay Babuşcuya intikam mı alıyor sorusunu soran Ahmet Hakan Neyin intikamı peşinde sorusunu sormak aklıma geliyor?
Haziran seçimi öncesinde tam da aday adaylığını açıklamış bir kadın milletvekiline bu kadar yüklenici şekilde üstüne gidiliyorsa elbette bu soruyu bir bayan olarak kendimde sevgili Ahmet Hakan’a sorma hakkını hissediyorum.
 “Bizans dönemi kahpe İnönü” ifadesini içeren bir tweeti retweet ederek tepki çektiği ifade edilen AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu’nun imam hatip lisesinden matematik öğretmeni Oktar Afacan’ın kızı olduğunu söyleyen Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, “İsmet Paşa'nın 1960'lı yılların başında ‘darbecilik’ gerekçesiyle Harp Okulu'ndan attırdığı bir babanın kızı, 2015 yılında İsmet Paşa hakkında ‘Bizans dostu kahpe İnönü’ diyerek babasının intikamını mı alıyor acaba?” diye sordu.
Bence bu soruyu sorarken kesin delil ve belgelere dayandırmış olsaydı her şey daha intizamlı ve güzel olurdu diye düşünüyorum.
Ahmet Hakan’ın Hürriyet gazetesinin 1 Mart 2015 nüshasında yayımlanan, “Babuşcu'nun babası imam hatipte hocamdı” başlıklı yazısının ilgili kısmı ise şöyle devam ediyor:
‘BABUŞCU'NUN BABASI İMAM HATİPTE HOCAMDI’
Balıkesir İmam Hatip Lisesi'nde matematik dersimize Oktar Afacan adlı bir hoca girerdi.
Oktar Afacan...
 Sert mizaçlı...
Ödünsüz...
 Korkulan...
Bir hocaydı.İdari görevi de vardı."Müdür Başyardımcısı" idi.
Oktar Bey'in en önemli özelliği şuydu:
1960'lı yılların başında Talat Aydemir öncülüğünde gerçekleştirilen iki başarısız darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle Harp Okulu'ndan atılan öğrencilerden biriydi.
Talat Aydemir, iki darbe girişimini de dönemin başbakanı İsmet İnönü'ye karşı gerçekleştirmişti. İsmet İnönü, darbeci Aydemir'in baş düşmanıydı yani.
Aynı gerekçeyle sanırım bizim matematikçi Oktar Bey de İsmet Paşa'dan pek hoşlanmazdı.
Geçen gün Balıkesir İmam Hatip'te birlikte okuduğumuz bir arkadaşım dedi ki:
"AK Parti'li Tülay Babuşcu var ya... Bizim matematikçi Oktar Afacan'ın kızı".
Tepkim şu oldu:"Hadi ya... Olamaz".
Arkadaşım cevap verdi:"Gerçekten... Kesin bilgi..."
Küçük çapta bir araştırma yaptım. Sonuç? Arkadaşım haklıydı. Cumhuriyet için "reklam arası" diyen, İsmet Paşa hakkında "Bizans dostu kahpe İsmet İnönü" diye atılan tweet'i rt'leyen Tülay Babuşcu, gerçekten de bizim matematikçi Oktar Afacan'ın kızıymış.
Bugün için benim aklımdaki soru şu: İsmet Paşa'nın 1960'lı yılların başında "darbecilik" gerekçesiyle Harp Okulu'ndan attırdığı bir babanın kızı, 2015 yılında İsmet Paşa hakkında "Bizans dostu kahpe İnönü" diyerek...
Babasının intikamını mı alıyor acaba?
Diyerek yazısını bitiren Ahmet Hakana sormak istiyorum.Tüm yazılanlar bir yana benimde aklıma kesin delil ve belgelere dayanmadan bu kadar saldırı niteliği tasıyan bir haber yapılıyorsa ve bunu yazan Ahmet Hakan ise acaba o neyin ve kimden ne intikamını almaya çalışıyor olabilir? Tabi benim ki sadece iç ses niteliği taşıyan bir soruydu. Olmadı halktan birinin iç sesi diyelim.
 Sevgiyle kalın…
 

03/03/2015 - 13:49
0 Yorum
2217 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net