Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > > BİR DENİZ FENERİ
BİR DENİZ FENERİ
06/03/2015 - 11:21
0 Yorum
2158 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
KALBİMİZDEKİ SEVGİNİN SAHİBİ
BİR DENİZ FENERİ
AHMET HAKAN NEYİN İNTİKAMINI ALIYOR?
KUL OLABİLSEYDİK, AŞK BİZİ TERK ETMEZDİ
YA VEDÛD! SEN NE ÇOK SEVEN VE SEViLENSiN

“Okyanusla sonsuza dek komşudurlar. Okyanusun mu ona daha çok ihtiyacı var yoksa deniz feneri mi okyanus için vazgeçilmez bir sevgilidir bu halen çözülememiş bir muammadır.”
 Gündüzleri deniz feneri isyanlarda ! Çünkü yanı basındaki biricik sevgilisi gözlerinin önünde güneşle ihtirasla sevişmekte. Hep gece olsun ister sevgilisi ona kalsın yalnız onda bulsun gecedeki renginin güzelliğini…
 Deniz feneri küçücüktür okyanusa göre ama günesin aşkından daha büyüktür aşkı okyanusa…
Geceleri ise deniz feneri mutluluklar peşindedir gecenin esrarengiz sessizliğinde. Her ışık turunda çıldırır deniz feneri zevkten adeta dans eder okyanusun en uzak noktalarına uzanarak. Daha gerçektir deniz feneri gece sadece o ve okyanus vardır sinirli görüş gizliliğinde.
 Gündüzleri deniz feneri bir hiçtir bütün aldatmalara şahit olarak. Güneş ise gece olunca bu hissi göremez. Gece deniz feneri ile okyanusun aşkının dans edişine güneş şahitlik yapmaz.
 Gün bitiminde ve başlangıcında teslim ederler sevgili okyanuslarını birbirlerine güneş ve deniz feneri. Günesin okyanusla arasına giren bir engel vardır kimi zaman bu işkencedir güneşi küçülten. Bulutlardır bu hain gündüz askında güneşe okyanusu göstermeyen. Güneş ise tüm gücüyle savaşır okyanusa ulaşmak için. O kadar yaklaşır ki bulutlara bulutlar yoğunlaşır yoğunlaşır ve gökyüzü ağlamaya baslar okyanus hasretinden hesapsızca titrer.
 Okyanus bütün damlaları özlemle kucaklar her damla onu güneşine daha çok yaklaştırmaktadır. Gökyüzü ağlar ağlar ta ki son damlası bitene kadar. Okyanus damlalarla büyür büyür büyüklüğüne daha hacim katarak askının sevgi damlalarıyla. Bilmezdi okyanus her yağmurla sevgisini ona iletmek isteyen bir güneşinin olduğunu. Her yağmur yağdığında okyanus kızar güneşine gündüz onu terk ettiğini düşünür hırçınlaşır dalgalanır öfkesinden bilemez güneşinin ona ulaşmak için savaştığını.
İntikamını deniz fenerinden alır okyanus onun neden gündüz sevgilisi olmadığını defalarca kamçılayarak sorar deniz fenerine. Dalgalarını büyütür cevap alamayınca deniz fenerinden. Deniz feneri onu teselli edemez çünkü o sadece gece vardır gerçek gecededir onun için. Ağlayamaz deniz feneri ağlamayı deliler gibi istemede gözyaşları yoktur ulaşmak istemede ulaşamaz gündüz sevgilisine. Çaresizdir deniz feneri sadece bir dilek geçirir içinden rüzgarâ yalvarır “bulutları kaçır buradan” diye günesin çıkması sevgilisine sevgi dolu ışıklarını göndermesini diler.
 Okyanusunun mutluluğunu ister hesapsızca… Çünkü tek mutluluğu budur deniz fenerinin. Ağlayamaz gündüz ona ulaşamaz konuşamaz hislerini okyanusuna.
Her okyanusun sahilinde bir deniz feneri vardır. Her gece deniz fenerleri gemilere okyanusa olan aşkını haykırırlar ümitsizce yarınlarını hiç düşlemeden ve her gece hikâyelerini anlatmak için gemileri beklerler sonsuz gecelerde…Dostça kalın …


 

06/03/2015 - 11:21
0 Yorum
2158 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net