Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Gonca Türk > Sizin Paraşüt'ünüzde Koç'unuz var mı?
Sizin Paraşüt'ünüzde Koç'unuz var mı?
12/03/2015 - 13:12
Gonca Türk
0 Yorum
2413 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
KOÇ KİMDİR;
Sizin Paraşüt'ünüzde Koç'unuz var mı?

Eminim Yaşam Koçluğu hakkında sormak istediğiniz bir çok soru var.Hadi başlayalım o zaman..Koçluk sadece yeni trend olarak algılanmamalı.Koçluk; güçlü soru sorma becerilerini kullanarak ,kişilerin kendi kaynaklarını harekete geçirmeleri ve gerçekte ne istediklerini, bu isteklerine nasıl ulaşabileceklerini, kararlılıkla sonuca ulaşmak üzere bu isteklerini nasıl sürdürebileceklerini ve ulaşılacak sonucun net tanımını nasıl yapabileceklerinin yaklaşımlarını ortaya koyan bir yol arkadaşlığıdır.Bu bir ortaklıktır. Bu bir süreç ortaklığıdır bir nevi...
Biz Koç'lar neden ve niye sorularını sormayız. Geçmişe bakmayız. Şu an bulunduğunuz noktadan varmak istediğiniz noktaya nasıl varacağınıza yoğunlaşırız.Varmak istediğiniz nokta konusunda tam olarak ne istediğinizi neye ihtiyacınız olduğunu  anladıktan sonra , sizin önceliklerinizi dikkate alarak birlikte ortak bir strateji geliştiririz.
     Koçla yapacağınız çalışma, kararsız kaldığınız ya da sıkıştığınızı sandığınız noktadan sizi çıkarmayı amaçlar. Bunu yaparken, size yeni bakış açıları kazandırmak gibi farklı teknikler kullanırız. Böylece hiç farkında olmadığınız ya da bugüne kadar kullanmadığınız güçlerinizi açığa çıkararak hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz.  Potansiyelini ortaya çıkarmak ve kişisel becerilerini geliştirmek isteyenler, farklı bakış açılarını keşfetmek isteyenler  Başarmak ve hedeflerine ulaşmak isteyenler Kısaca Yaşamı daha dengeli, kaliteli ve anlamlı sürdürmek isteyen herkes Koçluk alabilir.
     Koçluk  almanız için,bir Koç ile çalışmanız için sorununuz olmasına ,travmatik bir olay yaşamış yada yaşamakta olmanıza gerek yoktur. Yaşam kalitelerinin daha iyi olmasını isteyen herkes yaşam koçluğundan faydalanabilir.Şöyle düşünün bir paraşuttesiniz iniş yapıyorsunuz   tabi nasıl olsa ineceksiniz  bir yere, havada kalma şansınız yok ( Bir ağaca asılı kalmazsanız tabi:) ) Ama Paraşüt'ünüzü takım olarak Koçunuz ile kullanırsanız Koçunuz sizi istediğiniz yere nokta atışı yaparak indirecek. Böylece  gereksiz zaman ve enerji kaybı hatta belki maddi kayıp  yaşamayacaksınız. Hemen bir sonraki uçuş için hazırlanabileceksiniz çünkü başka hedefleriniz var hayatta.Hayat bir uçuştan ibaret değil değil mi? Her gün yeni kararlara,sonuçlara,deneyimlere gebe..  işte bu yüzden takım olarak uçmak çok daha mantıklı.
Peki siz hedeflerinize tek başınıza mı ulaşmaya çalışıyorsunuz?

 

12/03/2015 - 13:12
Gonca Türk
0 Yorum
2413 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net