Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Süleyman Bahadır > BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR, Zekai KAFAOĞLU VE BANDIRMA
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR, Zekai KAFAOĞLU VE BANDIRMA
08/08/2018 - 10:50
Süleyman Bahadır
0 Yorum
12837 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
CAN ATAKLI VE TÜRBAN, İMAMLAR
TÜRKİYE VE DÜNYA İMTİHAN DA
ERBAKAN VE ŞEVKET KAZAN IN NEZAKETİ
MÜLTECİLER AVRUPA VE TÜRKİYE
36 YİĞİDİMİZ ŞEHİT
ÇİLE TOPRAKLARI
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR, Zekai KAFAOĞLU VE BANDIRMA

Balıkesir Büyük şehir belediye başkanı Zekai KAFAOĞLU nun direksiyonun başına geçmesi ile birlikte Bandırma da büyük şehir in faaliyetleri beğeni toplamaya başladı.

Zekai beyi ta lise yıllarından bu güne tanırım.

Aynı lise de, Balıkesir İmam Hatip Lisesinde okuduk. Sayın başkanımız bizden 4-5 yıl önce mezundur, yani bir nevi ağabeyimizdir. Okul da çalışkanlığı ve sevecenliği ile dikkat çekiyor idi.

Yıllar sonra yolumuz Balıkesir de yine birleşti, aynı cephede hem dernekçilik, hem de siyaset yaptık.

 Zekai bey siyasetin içinde, biz ise yan sivil toplum kuruluşlarında, bu süreçte en dikkat çeken özelliği, kibarlığı, çalışkanlığı, mücadele azmi ve başarısı.

Özellik le AK PARTİ de siyaset yaptığı dönemler de Edip UĞUR yüzünden çok sıkıntı çekti. Ama bu sıkıntılara diklenmeden dik durarak göğüs gerdi. Doğru bildiğinden şaşmadı, fakir fukaraya, halka hep şefkatli davrandı, kibre kapılmadı, arkadaşlarını küçümsemedi, hizmet ettiği davasına kim hizmet etti ise onları unutmadı.

                Ankara ya küsmedi, halka küsmedi, bazı dava arkadaşlarına küsmedi, herkesi dinledi, ama doğru bildiklerini yaptı, İnsana dokunmak gerekiyor dedi, gece gündüz hizmet ettiği her kesimde insana dokunmaya çalıştı, hem hizmet etti, hem de insanların gönlünü aldı.

                Sonuç Balıkesir Büyük şehir belediye başkanı oldu. Bandırma da da bu süreçten sonra değişimler başladı, bölgesinde olduğu caddelere sıcak asfalt attırdı, alt geçitlerle ilgili çalışmalara başladı,Cumhuriyet meydanında konserlere başladı, yapılan konserlere sponsor olmaya başladı, BANDIRMA SPOR u ihmal etmedi, elinden geldiğince desteğini verdi, en son sponsorluk anlaşması ile BANDIRMA SPOR a en büyük desteğini verdi.

İnsanımız Cumhuriyet Meydanında da  dolaşır iken ücretsiz internet kullanması  için gerekli çalışmaları yaptı.İnterneti ücretsizleştirdi.

Mahalli dernekler ile iletişime geçip, o dernekler ile kültürel ve sosyal faaliyetleri gerçekleştirmeye başladı.

Meydan da ki muhteşem let ışıklar ile rengarenk donatarak meydana tatlı bir hava kattı.

Hafta da bir gün, Perşembe günleri AK MASAYA gelip, BANDIRMA lının dertlerini dinlemeye başladı.

AK MASA da aksaklıklar var ise, büyükşehir belediye hizmetlerinde aksaklıklar var ise, bunları halktan dinleyip, direk müdahale etmeye başladı.

KISACA BANDIRMA DA BİR ŞEYLER DEĞİŞMEYE BAŞLADI, BÜYÜKŞEHİR İN HİZMETLERİ DİLLERDE DOLAŞMAYA BAŞLADI, BUNUN SONUCU OLARAK DA EN SON YAPILAN SEÇİMDE CHP ile AK PARTİ arasındaki fark iyice azalmaya başladı.

Bu durum da AK PARTİLİLERİ heyecanlandırmaya ve önümüzdeki ilk yerel seçim de BANDIRMA nın AK PARTİ kadrolarına geçeceği inançlarını güçlendirdi.

Ne diyelim, kişi ektiğini biçer. Bu cümleyi hem Zeka bey için, hem de rakipleri için söylemekti hiç sıkıntı yoktur sanırım. Selamlar

08/08/2018 - 10:50
Süleyman Bahadır
0 Yorum
12837 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net