Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Yaşar Kırbıyık > ADAY ADAYLARI
ADAY ADAYLARI
CHP’nin siyasi arenasında işler kızışmaya başladı derken, CHP aday adaylarının yanlarında gezdirdikleri veya adayın sözlü-yazılı kalemşörlüğüne soyunanlar, kendi partilerinden olan belediye başkanına çamur atmaya başladılar.
05/11/2018 - 09:06
Yaşar Kırbıyık
0 Yorum
244 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
LUDİZM
ŞOM AĞIZLILARA İNAT, KURTARACAĞIZ!
ELLER
KISSADAN HİSSE
YAKARIŞ

 

            CHP’nin siyasi arenasında işler kızışmaya başladı derken, CHP aday adaylarının yanlarında gezdirdikleri veya adayın sözlü-yazılı kalemşörlüğüne soyunanlar, kendi partilerinden olan belediye başkanına çamur atmaya başladılar.

            Bunlar yetmezmiş gibi, edebi bilgi özürlüsü bazı çakma yazarlar ise belediyelerdeki ihale yasaları hakkında olsun yap işlet modeli hakkında fikir sahibi olamadan zikir sahibi olma yarışına başladılar.

            Tabii, hedef tahtasında yine Belediye Başkanı Dursun Mirza var… Hele hele Sayın Mirza’nın sayesinde belediye meclis üyelik vasfı kazananların 4.5 seneden beri yere-göğe sığdıramadıkları başkanları için çizdikleri çirkinlik grafiği hoş olmadığı gibi tamamen nankörlük kokusu yaymaktadır. Bu kokunun ne kadar mide bulandırıcı olduğunun herhalde farkında değiller…

            “Bir başka grup var ki bunlar, belediyenin imkanlarından çeşitli nedenlerle faydalanamayanlardır. Bu kişiler her zaman, “ben varsam” anlayışı içinde olduklarından bunlarda her şeye muhalefet anlayışı egemendir. En tehlikeli grup da budur.

            Biliyorum şimdi bazıları beni Sayın Mirza’nın kalemşörü olarak niteleyecek. Kim ne derse desin beni bilenler bilir. Benim isyanım ve bu yazıyı yazmamdaki neden Sayın Mirza’yı savunmak değildir. Zaten Sayın Mirza’nın da benim savunmama ihtiyacı yoktur. Benim yazımın özünde daha doğrusu anlatmaya çalıştığım konu partinin aday adatlığı sürecinde çalışılan karalama kampanyaları ayıbıdır. Hem partili olacaksın hem 4.5 yıl kader birliği yapacaksın, her mecliste her şeye evet diyeceksin, ondan sonra saf değiştireceksin…

            Son olarak ihale konularından bazılarını köşelerine taşıyan kardeşlerime de küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum.

            Eğer ihalelerde herhangi bir hata olsa neredeyse 3 ayda bir denetim yapan müfettişler her yıl mali konuları inceleyen sayıştay müfettişleri Sayın Mirza’yı o makamda tutar mıydı? Lütfen beyler, hiç olmadı aday adaylığı sürecinde bu aday adaylarının hepimizin aday adayı olduğunu unutmayalım.

05/11/2018 - 09:06
Yaşar Kırbıyık
0 Yorum
244 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net