Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Ümit Babacan > Sevinç, Özlem ve Umut..!
Sevinç, Özlem ve Umut..!
03/01/2019 - 08:50
Ümit Babacan
0 Yorum
3077 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
Temiz ve Etkili Siyaset..!
Bunaltan Bekleyiş..!
Sevinç, Özlem ve Umut..!
Herkesin Odağında 2019 Seçimleri Yer Alıyor
Yerel Seçimlere Doğru…

Aslında bu yazımı kuruluş yıl dönümümüz olan 18 Aralık’ta kaleme alacaktım. Ancak, kuruluş tarihimiz aynı zamanda basın şehidimiz olan Cihan Hayırsevener’in de katledildiği gün olması nedeniyle beni ve çalışma arkadaşlarımı başka bir duygu haline sevk ettiğinden şimdi yazmamın uygun olacağını düşündüm.

Evet mutluyum çünkü, basın ilkelerine, ahlak kurallarına, kanunun bize tanımış olduğu haklara uygun olarak Yaşam Gazetesi olarak yayın hayatımızın 18 yılını tamamladık. Üzgünüm çünkü, değerli çalışma arkadaşım, meslek büyüğüm, gazetecilik mesleğinde kendini iyi yetiştirmiş olan Cihan Ağabeyimin gazetecilik mesleği gereği yazdığı haber ve köşe yazılarından dolayı vahşice işlenen cinayete kurban olmasının da 9. yılı, kendisini özlem ve minnetle anıyoruz. Bu karışık duygular içerisinde 18. yılımızı geride bıraktık.

Kuruluş yıldönümümüz münasebetiyle gazetemize ziyarete gelen Erdek Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sarı, şöyle bir şey söyledi “Ya Ümit Bey, Yaşam Gazetesi olsun Medya Gurubunuz olsun artık okul gibi oldu”. Yazılı ve görsel yayıncılıkta koskoca 25 yıl geride kaldı. Şöyle bakıyorum da 25 yılda kimler geldi kimler geçti. Evet, Medya Gurubumuz bir okul gibi oldu, birçok meslektaşımız burada yetiştiler, yetişmeye de devam ediyorlar. Burada yetişip gerek ulusal medya şirketlerinde ve yayın organlarında çalışan arkadaşlarımızı da gördüğümde göğsüm kabarıyor. Bu çok farklı bir duygu. Bunun yanında kurumumuzdan emekli olan arkadaşlarımız bile var. Tüm bu olanları gördükçe her geçen yıl koca bir çınar olma yolunda emin adımlarla ilerlediğimizi görüyorum. Bundan muazzam şekilde gurur duyuyor ve mutlu oluyorum.

Medya Grubumuz bünyesinde bulunan günlük yayın yaptığımız Yaşam Gazetemizin 18. yıl kuruluş yıl dönümümüz münasebetiyle Gurubumuza bizzat gelerek sevincimizi paylaşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Belediye Başkanı Aday Adayı Metin Ok’a, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal’a ve gerek telefon gerekse sosyal medya hesaplarımız üzerinden kuruluş yıl dönümümüzü kutlayan diğer eski ve yeni milletvekillerimize, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşları başkanlarına, muhtarlarımıza, eş, dost ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi bir kez daha sunuyorum.

Toplumun her kesiminden aldığımız kutlama mesajları bir kez daha bana gösterdi ki, meslek adına doğru işler yapıyoruz. Bundan sonrası için de şunu söylemek istiyorum; Medya Gurubumuzda bulunan bütün yayın organlarıyla; ilkeli, tarafsız, doğru haber ve yayınlar yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizler ilk önce ‘insan’ dedik, öyle demeye de devam edeceğiz.

Bir umudum var, başta yaşamış olduğumuz Bandırmamızda ve bütün ülkemizde insanlarımızın birlik, beraberlik, barışık ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmesi. Bu duygularla merhum Cihan Abimi bir kez daha rahmetle yâd ediyor, yeni girdiğimiz 2019 yılının hepimize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.

Hoşça kalın, sevgiyle kalın.

03/01/2019 - 08:50
Ümit Babacan
0 Yorum
3077 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net