Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Mahmut Çakar > DOĞAL SEVGİ
DOĞAL SEVGİ
10/04/2019 - 18:38
Mahmut Çakar
0 Yorum
46913 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
DOĞAL SEVGİ
SEVGİYİ YAŞAMAK
KALPTEN SEVMEK
MUTLULUKTA FEDAKARLIK YAPMAK
MUTLULUK MERDİVENİ
SEVGİYİ ANLAMAK VE ANLATMAK
SEVGİYİ ANLAMAK, ANLATMAK

HER ŞEYİN DOĞALI GÜZEL  GERÇEK DOĞALLIĞI  SONUNA KADAR  YAŞAMAK EN GÜZEL 

YAPMACIK İNSANLAR. GÜNÜMÜZDE GERÇEK TEN ÇOĞALDI. GÜVEN SORUNU  YAŞANMAYA  BAŞLADI. İNSANLAR  ARASINDA  BİZ DOĞAMIZI  TABİATIMIZI KENDİ KENDİMİZE BOZMAYA  BAŞLADIK. DOĞAL OLAN NE VARSA  KENDİ ELLERİMİZLE  BOZMAYA BAŞLADIK.BU BOZULMAYI DOĞADAN BAŞLATTIK. ÇIKAR DUYGULARI İÇİN MENFAAT UĞRUNA YARINLARIMIZI TEHLİKEYE ATTIK. DAĞLARI ERİTTİK PARA PUL AMAÇ İÇİN DOĞA İNSANA HUZUR VERİR. ÇÜNKÜ TABİAT DOĞALDIR.MUTLULUK ÇEMBERİNİ DARALTTIK. YEDİĞİMİZ BESİNLERİN DOĞASIYLA OYNADIK. İNSANLARDA DA DOĞALLIK AZALDI. YAPMACIK OLMAYA BAŞLADILAR.TIPKI  BOZULAN  DOĞAL SİSTEM GİBİ BUDA İNSANLARDA GÜVENSİZLİK TOHUMLARININ EKİLMESİNE YOL AÇTI.MAALESEF YARINLARIMIZI GELECEĞİN YARINLARINI HİÇ DÜŞÜNMEDEN ŞUURSUZCA  HAREKET EDEREK  EGOİST OLMAYA BAŞLADIK. DOĞAL TABİATA DOĞAL İNSANLARA  HASRET  KALDIK.  SEVGİYE  MUTLULUĞU ARAR OLDUK  İNANDIĞIMIZ YARINLARI HEP ARAR OLDUK.  TAHAMMÜLSÜZLÜKLER ARTTI  AİLELER  KOLAY DAĞILIR HALE GELDİ EN BASİT NEDENLERDEN DOLAYI  AİLE MUHABBETİ AZALDI. EVDE KİŞİ EŞİNDEN HABERSİZ TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI ARTTI. BUNUN ÖNÜNE GEÇMEMİZ  GEREK. TOPLUMSAL BİR  İNSANLARIN KENDİSİNE  SORMASI GEREKEN SORULAR ŞUNLAR  BEN BU DÜNYAYA NİYE GELDİM. NASIL YAŞAMALIYIM.NASIL KENDİME SAHİP ÇIKMALIYIM. ÖNCE İNSAN KENDİNE SAHİP ÇIKMALI  KENDİSİNE SAHİP ÇIKAN İNSAN  YAKINLARINA DA SAHİP ÇIKAR. SEVGİ DUYAR  MUTLULUK SAÇAR.  BU TEKNOLOJİ YÜZÜNDEN İHANETLER ARTTI.  TÜRKİYE İSTATİKLERE GÖRE ORTALAMA GÜNDE 570 KİŞİ BOŞANIYOR. BOŞANMA ORANI BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜZDE 10 ARTMIŞ DURUMDA   MAALESEF  KATLANMAK YOK SORUMSUZLUK  ÇOK  EVDE EŞLER ARASINDA MUHABBET EN AZA İNDİ. SEVGİ ÇEMBERİ DARALDI. BEKLENTİLER  ARTTI  SUÇ ORANLARI ATTI  ÖLDÜRMEK SIRADAN HALE GELMEYE  BAŞLADI. TOPLUM OLARAK NEREYE GİDİYORUZ  DAĞILMAYA BAŞLADIK. MUTLULAR  AZALDI MUTSUZLAR  ARTTI. BU 20-30 YIL ÖNCE TAM TERSİYDİ  ÖNCEDEN BOŞANDIĞIN ZAMAN  AYIPLARLARDI. ŞİMDİ  SIRADAN HALE GELDİ BOŞANMA AŞMASINDA OLAN KİŞİ ŞÖYLE DİYOR. İLK AYRILAN BEN MİYİM HERKES BÖYLE DERSE TABİ Kİ AYRILMAK DA SIRADAN BİR OLAY HALİNE GELİR.   ALLAHÜ TEALANIN EN SEVMEDİĞİ HELAL OLAN ŞEY BOŞANMA BUNU ÇOĞU İNSAN İDRAK EDEMİYOR.MENFAAT İÇİN BAZEN  YUVASINI YIKIYOR.
                                                           DOĞAL  SEV 
SEVGİYE İNAN  SEVİLMEK  İSTİYORSAN UMUDUNU YİTİRME  SEVGİDEN YANA  MUTLU OLMAYI GAYE EDİN  VAZGEÇME  SAKIN  KALBİNİN SÖZÜNDEN.
DOĞAL  SEV  YALNIZCA  MUTLULUK OLSUN  SENİN AMACIN  HOR GÖRME  SEVGİYE  MUHTAÇ OLANLARI  HEP KALBİNİ  DİNLEME BİRAZDA VİCDANLI OL.
UNUTMA SEVERSEN SEVİLİRSİN  MUTLULUĞA ERİŞİRSİN.
 
SEV BÜTÜN İNSANLARI  ŞU ÜÇ GÜNLÜK  DÜNYA DA EZERSEN EZİLİRSİN.
VİCDANIN SESİNDEN KURTULAMAZSIN. KARŞINA ÇIKAR. BİR GÜN ÜZDÜĞÜN İNSAN 
SANA AH EDER AHINDAN KURTULAMAZSIN.
MUTLULUK ÇEMBERİ SARSIN SENİ UMUDA DOĞRU KOŞ.
YORULMA MUTLULUK ADAMI YORMAZ.  GAYEN DE SEVGİ OLSUN SEVEN SEVİLENE MUTLULUK VERSİN SEVGİLİYE UZANAN ELLER GERİ ÇEVRİLMESİN.
10/04/2019 - 18:38
Mahmut Çakar
0 Yorum
46913 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net