Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Sena Alboğa > İŞTE GELDİK GİDİYORUZ
İŞTE GELDİK GİDİYORUZ
01/12/2019 - 12:47
Sena Alboğa
0 Yorum
2328 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
BU KENTTE HÜZÜN VAR
BAYRAMA HOŞ BİR SEDA
ELLERİ ÖPÜLESİ ANNELER
Uyuşturucu Bağımlılığında Ailelere Düşen Görevler
İLETİŞİM YOKSUNLUĞU
AÇAN GÜLLER SOLDURULMAMALI
KARDEŞLİK BAĞININ NERESİNDEYİZ?

   Dünya hayatından ebedi âleme göç ediyoruz.  Hayatın girdabında ardımızda acı tatlı hatıralar bırakıyoruz.  Ebediyet yolculuğunda bizlere önemli şeyleri hafıza da bırakıyor.  Mesela iyi günde kötü günde dostluğu yaramızı saran insanların olduğunu hayatın ne kadar kısa olduğunu kırgınlıkları bir kenara bırakarak ben buradayım demenin ne kadar değerli olduğunu kendi acımızla kavrulmak yerine acımızı paylaşmanın önemini daha iyi anlıyor insan.  Bizler dünya hayatında misafiriz ahirete göç edeceğimizi unutmamalı bir değil bin defa düşünüp ona göre hareket etmeliyiz.  Hayatın kaçınılmaz bir gerçeği olan ölüm ile her canlı yüzleşmektedir. Hz. Mevlana ne güzel izah etmiş;  “ Mezar bir perdedir ki,  onun arkasında cennetin huzuru vardır! Batmayı gördün değil mi? Doğmayı da seyret!  Güneşle Aya, ufukta kaybolmaktan dolayı hiçbir ziyan gelir mi? Bu hal batmak kaybolmak gibi görünse de, aslında doğmaktır, yeniden hayata kavuşmaktır!”

Hayatın yorgun sularında bitmeyen tükenmeyen yolunda kendinizi bulursunuz. Acınız katmerleşir,  gözünüzde büyüdükçe bir dağ gibi olur. Ölüm bir yakarış ile ifade edilmemelidir. Sabırlı metanetli olup acınızı paylaşmak en doğrusu olacaktır.  Hayatın bizlere neler sunacağını bilemeyiz. Ancak, şunu unutmamalıyız hayatın kıskacında vermiş olduğumuz yaşam mücadelesi burada son bulmamakla beraber ebedi âlemde de devam edecektir.  Dünya ahiretin tarlasıdır. Atalarımız ne ekersen onu biçersin der.  Dünya tarla olduğuna göre biz bu tarladan iyi bir verim alabilmek için toprağa ekmiş olduğumuz tohumun her türlü ihtiyacını karşılamamız gerekir. Cahit Zarifoğlu derki;  Burası dünya ne çok kıymetlendirdik. Oysa tarla idi ekip biçip gidecektik. Sonsuz hayatta güzel nefes alabilmek için dünya yaşamımızdaki tüm fiil ve eylemlerimize davranışlarımıza hareketlerimize itina gösterelim ki sonuçları iyi olsun.

Heybemizde dünya hayatında güzel şeyler barındırırsak sonsuz hayatta da mükâfatını kat be kat alacağımızı unutmamalıyız.  Nefessiz hayatın huzuru nefesli hayatın huzuruna bağlıdır.

01/12/2019 - 12:47
Sena Alboğa
0 Yorum
2328 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net