Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Melek Babacan > Hayatımıza Anlam Katanlar
Hayatımıza Anlam Katanlar
16/01/2020 - 09:30
Melek Babacan
0 Yorum
4282 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
Ah Şu Zaman
Göstermelik Sevgiler
Olmak ya da Olmamak
Tutarlı Olabilmek
Doyumsuz İnsanlar
Zümrüdü Anka’nın Hikâyesi
Sanat Aşkı

Herkesin hayatında çok değer verdiği ve hayatına anlam katan insanlar vardır.

Belki çok bir şey yapmazlar ama varlıkları yeterlidir. Onlarla hayatımıza yavaş yavaş farkına vardığımız bir huzur dolar. Önceden fark etmediğiniz zamanla oluşan bir huzur. Dışardan bakıldığında bu insanlarla çok farklı karakterlere sahip olabilirsiniz, ancak bazı zaman var olan bu zıtlıklar ilişkiye yansıdığından söz konusu ilişkinin daha anlam ve önem kazanmasını sağlıyor.

En iyi anlaşan insanlar birbirlerini en çok anlayan, anlamadığı noktada da iletişim kuran insanlardır. Etkileşim her zaman bir enerji yaratır.

Bazı insanlar vardır normalden farklıdır. Herkesten daha farklı, daha derin bakış açıları vardır. Farklı karakterler farklılık katar insan hayatına. Güzel yürekli olmak gerekir güzellik katmak için. İyi niyetin olduğu hiçbir ilişkiyi sevgisizlik dışında hiçbir şey yıkamaz. Çünkü hem kişiye hem de kişisel alana saygı vardır.

Bazılarımız da sessizdir kendi içlerinde yaşarlar duygularını, ne hissettiklerini ne yaşadıklarını kimse bilemez. Sert bir kabukları vardır dış dünyaya gösterdikleri. Çevresindeki insanlar duygulardan uzak, sıradan bir hayatı olduklarını düşünürler. Bu onların dış dünyadan korunma biçimidir. Oysa herkesten fazla duyarlı ve duygusaldırlar. Hep bir adım geride durup seyrederler. Adım atmak için çok düşünürler. Acı çekmeyeceklerinden, hata yapmayacaklarından emin olmak isterler. Oysa hayat garantiye alınabilecek düz bir çizgide gitmez. Hatta çoğu kez bizi biz yapan, hayatımızda bizi olgunlaştıran çalkantılardır. Korktuğumuz, korunduğumuz ama kaçamadığımız... Zaten hayatın kendisinden de kaçamıyoruz değil mi?

Bazıları da vardır ki her koşulda yanınızdadır. En iyi dostlardır onlar. İhtiyacınız olduğu ‘an’da yanınızdadırlar. Size yardım etmeleri için güçlü nedenleri var ancak bahaneleri yoktur onların. Beslendikleri tek şey koşulsuz sevgileridir...

Böyle insanlar varsa hayatınızda değerini bilin. Dışarıdan bakıldığında anlamak zor olsa da anlamaya çalışın. Sakladıkları kalplerine dokunmaya çalışın. Güzel yürekli insanlardır hayatı güzelleştirecek olan ve anlamak için güzel bakmak gerekir. Güzel bakın ki güzel olsun hayatınız. Derin bakın ki anlamlı olsun bakışlar. Yürekli bakın ki harcanmasın sevgiler. Sevin ki güzelleşsin dünya.

Sevgiyle kalın.

16/01/2020 - 09:30
Melek Babacan
0 Yorum
4282 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net