Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Süleyman Bahadır > 36 YİĞİDİMİZ ŞEHİT
36 YİĞİDİMİZ ŞEHİT
01/03/2020 - 14:33
Süleyman Bahadır
0 Yorum
2699 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
AK PARTİ İLÇE KONGRELERİ
BU ÜLKE MÜSLÜMAN
EVDE KALMAYI FIRSATA ÇEVİRELİM
CAN ATAKLI VE TÜRBAN, İMAMLAR
TÜRKİYE VE DÜNYA İMTİHAN DA
ERBAKAN VE ŞEVKET KAZAN IN NEZAKETİ
MÜLTECİLER AVRUPA VE TÜRKİYE

                Üzüntümüz büyük. Acımız fazla, yüreğimiz yanıyor. Annelerimiz ağlıyor. Babalarımız gözyaşlarını kalplerine akıtıyor.

                İdlip de kahramanlarımız hain Suriye rejimi ve Rus İran destekli hainler tarafından şehit edildi.

Dün çileli topraklarda yaşıyoruz. Cennet vatanımızı bize çok görenler bu katliamları yapıyor. Ama şunu unutuyorlar. Biz bu toprakları bugün olduğu gibi dün de kanla aldık. Şehit kanları ile aldık. Kanımızın son damlasına kadar bu vatanı yerli ve yabancı hainlere vermeyiz. Bırakmayız.

                Ne İşimiz Var İdlip te?

                Bu soruyu soranların aklına şaşıyorum. Aklı olsa tarihe bakarlar, bu topraklar daha düne kadar bizim idi. İnsanları bizim insanımız idi. Yine bu topraklar bizim toprağımız, yine insanı bizim insanımız, onların gözyaşı bizim gözyaşımız. Onların ölümü bizim ölümüz. Onlara yapılan zulüm bize yapılmış demektir. Eğer siz bu gün o topraklarda olmaz iseniz, yarın bu topraklarda rahat oturamazsınız.

                Deyim yerinde ise BAĞDAT BİZİM, ŞAM BİZİM, KERKÜK BİZİM, HALEP BİZİM, MUSUL BİZİM.

                Biz, bize uzak olan ülkeye değil, kendi topraklarımızda, kendi insanımızı ve geleceğimizi korumak için gidiyoruz. Eğer evlatlarımızın yarın bu topraklarda güvenli yaşamasını istiyorsak o topraklarda var olmalıyız. Nasıl dün Çanakkale de dedelerimiz bizim için canlarını yok etmiş iseler, ŞEHADETE koşarak gitmiş iseler bizde yarınımız için bu topraklarda var olmalıyız.

                Bizim misyonumuz da sömürü yok, adalet var. Burada yapılan zulme alet olmamak, bu zulme engel olmak için burada olmalıyız. Çünkü biz dünya mazlumların son ümidiyiz. Buna ister gülün, ister inanmayın ama gerçek bu. Ne BM, NE İNSAN HAKLARI NE BİLMEM NE KURULUŞLARI bu zulümlere karşı çıkamazlar, engelleyemezler, sadece uyduruk cümleler ile kınarlar, arkadan da iyi yapıyorsunuz diye silah satarlar sonrada olanları izlerler. Çünkü dökülen kan onların kanı değildir, zulme uğrayan onların insanı değildir. Zulme uğrayan da kanı dökülen de bizim kanımızdır, bizim insanımızdır. Onun için bu topraklarda var olmalıyız. Onun için millet olarak var olmalıyız, bir olmalıyız, diri olmalıyız, ufak siyasi hedefler için bu birliğimize helal getirecek hiçbir söylem içine girmemeliyiz.

                Zalimler in sözcülüğünü asla yapmamalıyız. Hainler ordusunun sözcülüğünü asla yapmamalıyız. Kanımız aksa da, yüreğimiz yansa da asla hainler ile bir olmamalıyız.

                Bırakın Türkiye yi, dünyadaki tüm  TÜRKLER, mazlum insanlar bir olmalı, bu hainlere dünyayı dar etmeli.  Bu şer güçlere savaş ise savaş, boykot ise boykot, dişe diş, kana kan ile karşılık vermeliyiz. Bizim şahadetten korkumuz yok. Biz ölüme bile on beşli türküleri ile koşan milletiz. Arkadaşların şahadetini kıskanan bir milletin ve ordunun neferleriyiz.

                Milli Savunma bakanımız hiç bir şehidimizin kanını yerde bırakmadık diyor. Evet bu millet büyük millettir, bu devlet büyük devlettir. Bin yıllık geleneği olan bir devlettir.

                Artık bize düşen vazife boş laflar yerine, devletimizin arkasında, ordumuzun arkasında net durmaktır. Amasız, lakinsiz, fakatsız iri şekilde, diri şekilde, bir olmalıyız. Tarihte biz, yedi düveli yendik, bu gün yetmiş düveli yine yeneriz. Ama tek nefes olmalıyız. Ufak tefek ayrılıklarımızı bu süreçte bir kenara bırakmalıyız. Dün Hacıbektaş ı velinin dediği gibi, Gelin canlar bir olalım. Bu  birliğimiz, bizim canlarımızın yanmasını engelleyecek tek gücümüzdür.

                Aksi söz ve davranışlar yerli ve yabancı hainlerin değirmenine su taşımaktan başka bir işe yaramaz.

01/03/2020 - 14:33
Süleyman Bahadır
0 Yorum
2699 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net