Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Süleyman Bahadır > MÜLTECİLER AVRUPA VE TÜRKİYE
MÜLTECİLER AVRUPA VE TÜRKİYE
07/03/2020 - 14:16
Süleyman Bahadır
0 Yorum
2260 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
AK PARTİ İLÇE KONGRELERİ
BU ÜLKE MÜSLÜMAN
EVDE KALMAYI FIRSATA ÇEVİRELİM
CAN ATAKLI VE TÜRBAN, İMAMLAR
TÜRKİYE VE DÜNYA İMTİHAN DA
ERBAKAN VE ŞEVKET KAZAN IN NEZAKETİ
MÜLTECİLER AVRUPA VE TÜRKİYE

Türkiye de dört milyonun üzerinde SURİYE li mülteci var. İdlip sorunundan dolayı bir o kadar mülteci de sınırlarımızın dibinde. Ülkemizdeki mültecilere insan gibi hizmet ettiği gibi SURİYE deki sorunlu bölgedeki insanlara da insan gibi hizmet ediyor. Yemiyor yediriyor, giymiyor giydiriyor.

Onların dertlerini derdimiz biliyoruz. Bu alanda dünyanın hiçbir ülkesinin sağlamadığı, sağlamayacağı imkânları bu mültecilere sağlıyoruz. Sağlamaya da devam edeceğiz. Bunu bizim inancımız emrediyor. Bu bizim geleneğimizde ve genlerimizde var. Yahudiler kovalanmış, Osmanlı bunları kabul etmiş, Bulgaristan da sorun yaşanmış bu kardeşlerimizi ülkemizin en mümbit topraklarına yerleştirmişiz.

Çünkü biz hem TÜRK üz, hem de MÜSLÜMANIZ. İyilik yapmak mayamızda var. Geleneğimizde var. İmanımız da var. Dünyada kim zulme uğrarsa, devlet olarak yardıma koşarız. Öyle koşarak gideriz ki biz bu ara kendi derdimizi bile unuturuz. Bir çocuğu güldürmek, bir çocuğa gelecek sağlamak en büyük mutluluğumuzdur.

Ya batı, sözüm ona İnsan hakları savunucuları ne yapmakta. İşte son günlerde yaşadığımız ve gördüğümüz olaylar. Yunanistan sınırında yaşananlar buna en güzel örnek. Mülteci olmak isteyen misafirlerine gaz bombası atmak, silah sıkmak, yaralamak, dövmek, soymak, kollarını kırmak… Kötülük adına ne varsa YUNAN GÂVURUNDA hepsi var.

Mazlum insanlara her türlü kötü davranışları devlet eli ile yapıyor. Daha Yunanistan a yüzeli bin mülteci bile giriş yapmadı, yapamadı. Bizim gibi dört milyonun üzerinde mülteci olsa ne yapacaklar bilemem. Belki o zaman katliam bile yapacaklar gibi duruyor. Yunanistan bunu kendi için mi yapıyor, kısmen kendi ama asıl AB ülkeleri adına yapıyor. Yani batı adına yapıyor. Aslına ülkesine geçen göçmenlerin ülkesinde kalmayacağını adı gibi biliyor. Ama Avrupalı ağabeylerine yaranmak adına bu insanlık zulmünü uyguluyor. Sınırına binlerce asker ve devriye yığdı. Bunun sebebi sınırından içeri girecek olan mültecilere zulmetmek. Botları deniz içinde batıracak kadar canavarlaşmış bir AB ülkesi YUNANİSTAN.

Bunlardan bırak insan hakkı savunucu olması, bunlar bu devlet politikaları ile insan bile olamazlar. Bizi büyüklerimiz boşuna bunlara YUNAN GÂVURU dememiş. Zayıflamaya gör, yapacaklarına hayallerimiz bile yetmiyor. Onun için biz ülke olarak güçlü olmak zorundayız. Ekonomimiz ile, huzurumuz ile, askeri gücümüz ile, birliğimiz ile beraberliğimiz ile güçlü olmalıyız. Dünyanın tüm zalim ülkelerine karşı her yönü ile gelişmiş dünyaya dik başlılık yapmadan dik duran bir ülke olmalıyız. Değerlerimize böylece yeni değerler katmalıyız.

Anaokulundan hayatımızın sonuna kadar milli ve manevi değerlerimize değer vermeli ve bu değerlerimizi yaşamalıyız

İşte bazıların özendiği Avrupa bu. Batı bu, batı medeniyeti bu. Yani sadece güçten ve paradan anlayan bir AB. Dünyadaki fakir ülkeleri hala soyma peşinde bir Avrupa. Demek ki Avrupa’nın değerleri değer değil. Haa ekonomik gelişmesi mi, o biz dede olmalı. Dünyanın en modern ilimlerini, gelişmelerini ülkemize hemen getirmeli. İlim de, fende, dünyevi ilimlerde takip eden değil, takip edilen bir ülke ve medeniyet olmalıyız. Bunun yolu barların ve pavyonları çok olmasından değil, ilim yuvası olan üniversitelerin, liselerin, ilim irfan yuvalarının çok olması lazım. Çok okuyan, çok yazan bir toplum olmalıyız. Bunun için eğitim ordumuza çok görevler düşüyor. Ama bizim eğitim ordumuz ve Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda neler yapıyor.

                Valla ben ne yaptığını fazla bilmiyorum. Her iki yılda bir değişim adı altında öğretmen öğrenci ve velilerin moralini bozmanın dışında fazla bir şey yaptığını zannetmiyorum.

                Neyse konuyu fazla dağıtmadan son olarak, bu millet büyük millet, bu devlet her şeye rağmen büyük millet, dünya ya mültecilere nasıl bakılır, nasıl davranılır, ihtiyaçları nasıl giderilir? Bunların cevabını uygulayarak gösterdi.

Ya özenilen batı. Avrupa ülkeleri, mülteci korkusundan dolayı, mültecileri denizde ölüme bırakacak kadar, ülkesine sığınmak isteyen mazlumları öldürecek kadar, gaz denizin boğacak kadar  kara olan gözünü daha da kararttı.

                Ne diyelim, bunların bu ikiyüzlülüğünü bizim batı meraklısı, kendi değerlerine düşman olan, sözüm ona kendini aydın zanneden zavallılar görmüştür inşallah. Hala görmüyorlar ise onların gözü kör, kulağı sağır, kalpleri ise herhalde mühürlü….

07/03/2020 - 14:16
Süleyman Bahadır
0 Yorum
2260 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net