Künye Rss Siteme Ekle İletişim
GÜNDEM 1. SAYFA VİDEO-HABER EKONOMİ SPOR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT TEKNOLOJİ KADIN AİLE YEREL
Ana Sayfa > Süleyman Bahadır > CAN ATAKLI VE TÜRBAN, İMAMLAR
CAN ATAKLI VE TÜRBAN, İMAMLAR
27/03/2020 - 13:15
Süleyman Bahadır
0 Yorum
4060 Okunma
Makaleyi Yazdır
Diğer Yazıları
AK PARTİ İLÇE KONGRELERİ
BU ÜLKE MÜSLÜMAN
EVDE KALMAYI FIRSATA ÇEVİRELİM
CAN ATAKLI VE TÜRBAN, İMAMLAR
TÜRKİYE VE DÜNYA İMTİHAN DA
ERBAKAN VE ŞEVKET KAZAN IN NEZAKETİ
MÜLTECİLER AVRUPA VE TÜRKİYE

                Eba eğitimi başladı, ilk gününde öğrenciler televizyonların başına gittiler ve birde ne görsünler başı örtülü bir öğretmen.

                Öğretmen dersini güzelce anlattı. Öğrenciler de dersini dinledi. Bu ara 28 Şubat virüslü hemşerimiz Can ATAKLI da birinci sınıfların dersini dinlemiş, ama dersi anlamamış. Anlamamış ki hemen kameranın karşısına çıkmış ve öğretmenin anlattıklarına değil, gözleri  öğretmenin giyimine takılmış, öğretmen türbanlı, yada baş örtülü. Eyvah… Eyvah… bu çağda başörtülü öğretmen mi olur? Diye veryansın etmiş.

                Bu adam hangi Türkiye de yaşıyor yav. Bu Cumhuriyet i Başörtülü Kara Fatmalar, Ayşe bacılar, Hatice Teyzeler daha nice başörtülü kadın, ANADOLU erkeklerinin arkasında  kağnı arabalarında top, tüfek, ekmek,  yemek taşıyan annelerimiz kurmadı mı? Kurdu. O medeni dediğimiz yedi düvele karşı savaştığımız özendiği batılı ülkelerin başında başörtümü vardı da Can Ataklı bunlara düşman.

Ha yanlış anlaşılmasın ben başı açıklara karşı filan değilim. Ama aklıma ilk önce cumhuriyetçiyiz diyenlerin Cumhuriyeti kuran kadroların hanımlarına, kardeşlerine, annelerine, kız kardeşlerine mi bakıyorlar yoksa savaştıkları ülkelerin annelerine, kardeşlerine mi bakıyorlar onu merak ediyorum.

Bu 28 Şubat virüslü kafalar bir türlü düzelmeyecek. Tedavi edilmeyecek galiba… Aslında tedavileri mümkün kendi öz değerlerine, annelerine, ninelerine veya birkaç nesil öncesine baksalar bu konularda herhalde bir tek söz söyleyemezler. Eğer anneanneleri sağ olsan onların bu söylemlerini duysa onları nasıl hizaya getirmesini bilir… bu konuda fazla söze hacet yok diye düşünüyorum. Onları babaannelerine, anne annelerine havale ediyorum.

                Eba Dersleri ve Menderes          Yine bu dersler esnasında Menderes in asılması sahnesi çocuklarımıza gösterilmiş. Bu konuda sosyal medyada bir hayli  yer aldı.

                Bu konuyu pedagoji uzmanları değerlendirebilir. Olumlu ve olumsuz yönlerini bilimsel olarak bizlere anlatabilir. Ama benim üzerinde kısaca durmak istediğim konu, daha yakın zamanda bu ülkede bir başbakan darbe ile asılmış.

                Daha sonra yine 1980 darbesi ile bir sağdan bir soldan bir sürü genç idam sehpasına götürülmüş. Bir sürü muhtıra yaşanmış, daha iki yıl önce tekrar hain FETÖ örgütü ve onun yerli ve dış işbirlikçileri tarafından ihtilal girişiminde bulunulmuş. Gençlerimiz bunları öğrenmeyecekler de ne öğrenecekler.

                Sosyal medyada  sallamak kolay. Müstear isimle de istediğin algıyı oluşturmaya çalış. Ya sonrası, boş bir nesil mi yetiştireceğiz. Tarihini bilmeyen, geleceğe yön verebilir mi?

                Elbette yön veremez. O halde zor günler geçirdiğimiz şu günlerde böyle suni gündemler ile uğraşacağımıza, ülkemizin ve dünyanın üzerine karabasan gibi gelen belalar ile uğraşalım. Bu belaları birlik ve beraberlik halinde nasıl çözeriz? Bu konulara kafa yoralım. Mustafa Kemalciyim diyenler “ Birlik ve beraberlik kader i ilahiden gayri her şeyi yener” sözünü unutmasa. İyilik olarak bu  millete yeter.

               

27/03/2020 - 13:15
Süleyman Bahadır
0 Yorum
4060 Okunma
Makaleyi Yazdır
YORUM YAZ
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Bandırma Yaşam Gazetesi - Bandırma ve Bölgenin Güçlü Sesi bandırma haberleri bandırma gazete bandırmadan haberler
Kodlama : Networkbil.net