İMKB’de Erasmus Programına Katılan öğretmenlere Sertifika Verildi
16-6-2017

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ( İMKB ) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Erasmus programı kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde ki işletmelerde yürütülen staj hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘ kalifiye eleman yetiştirmek için Avrupa Birliği ülkelerinde ki işletmelerde staj uygulamalarının incelenmesi’ adlı Erasmus+ Mesleki Eğitim Personel Hareketliliği projesinin yaygınlaştırma programı ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

Program İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinin toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, şube müdürleri ve Mesleki Teknik Anadolu liselerinde ki görevli öğretmen ve yöneticiler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil konu ile ilgili yaptığı konuşmasında bu projeyi oldukça önemsediklerini belirterek devamının sağlanmasının eğitim ve öğretime büyük katkı olacağını vurguladı. Kılıçgil konuşmasında, “Öğretmenlerimiz Avrupa Birliği ülkelerinde belli ziyaretleri gerçekleştirip gözlemlerini yaparak, oradaki eğitim ortamlarının buraya nasıl dahil edebiliriz konusunda çalıştı. Oradaki farklılıkları ve zenginlikleri Bandırma’daki eğitim ortamımıza nasıl taşıyabiliriz çalışmaları yapıldı. Oradaki kazanımlar buradaki öğrencilerimizin standartlarının ve niteliklerinin yükselmesine yarayacaktır. Bunun için çalışacağız,” dedi. /Levent Karaçay