Erasmus Mesleki Eğitimin Önemi ve Sonuçları Anlatıldı
19-6-2017

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erasmus projeleri kapsamında meslek liselerinin eğitim amacıyla gittiği yurtdışı gezileri, faydaları ve sonuçlarının anlatıldığı bir toplantı düzenlendi.

Mesleki Teknik Anadolu Liselerinin yürütmüş olduğu projelerin anlatımı Hafsa Sultan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinin çok amaçlı salonunda yapıldı. İlk ayağının İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde yapılan programın ikinci ayağında ise birinci toplantıya katılmayan diğer meslek liseleri katıldı.

Projenin içeriğinin anlatıldığı programa Milli Eğitim Şube Müdürleri, Mesleki Teknik ve Anadolu Liselerinin müdür ve öğretmenleri katıldı.

Projenin amacı ve sonuçları hakkında bilgi veren proje koordinatörlü Kürşat Doğan yaptığı sunumda şu bilgileri paylaştı. “Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Erasmus Mesleki Eğitim Personel Hareketliliğinin yurtdışı akışlarını tamamlayarak, yaygınlaştırma, raporlama ve final faydalarını yürütmekteyiz. Projenin bütçesi 50 bin 480 Euro olurken, Balıkesir’den 18 proje kabul edildi. Bunların 4 tanesi ise Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğünün projeleri oldu. Yürütülen bu proje kapsamında 50 öğretmen ve 160 öğrenci görev aldı.

Projede görev alan okullar gittikleri ülkede eğitim ve ziyaretlerde bulundu. Yürütülen 4 projenin tamamı başarılı ve sorunsuz amacına uygun bir şekilde tamamlandı. Ulusal Ajans Tarafından desteklenen projenin yurtdışı ortaklarımız ile birlikte yürüttük ve zor olan bu görevi başarılı bir şekilde tamamladık” dedi.

Daha sonra proje kapsamında yurtdışına giden okul temsilcileri izlenimlerini paylaştı ve projeye katılan tüm öğretmenler sertifikaları verildi. /Levent Karaçay