Gazeteciler İftar Sofrasında Buluştu
19-6-2017

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Bandırma, Gönen, Manyas, Erdek ve Susurluk'taki meslektaşlarını iftar yemeğinde buluşturdu. BGC Başkanı Ramazan Demir, "Son dönemdeki gelişmeler nasıl ki Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bizlere bir kez daha gösterdiyse,, gazetecinin de gazeteciden başka dostu yoktur." diyerek mesleki dayanışmanın önemine dikkat çekti.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), üyeleriyle birlikte gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeklerine devam edildi.

Türkiye'de ilk turizm hareketinin başladığı yer olan Erdek'te gerçekleştirilen iftar yemeğinde, eşleriyle birlikte katılan Bandırma, Gönen, Erdek, Manyas, Susurluk ilçelerindeki gazeteciler dayanışma örneği sergiledi.

İftara, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakuş  Balıkesir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Metehan Gedik ve Bandırma Kaymakamlığından Nihat Yılmaz  katıldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 2’nci Başkanı Ümit Babacan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Ata, nın organize ettiği iftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir,güncel olaylara değindi. 

BAŞKA VATANIMIZ YOK!

 

Hakkari’nin Çukurca'de şehit düşen Balıkesirli Uzman Çavuş Erbil Arslan’ın acısını yüreklerinde hissettiklerini belirterek  ailesine başsağlığı dileyen Demir, zor sürecin birlikte hareket edilmesiyle aşılabileceğine değindi. 

Demir, şöyle konuştu: “Bu süreçte ayrışmaktan kaçınılması. Sağcısının da solcusunun da önceliği vatan olmalı. Unutmayalım ki başka Türkiye yok. Allah korusun sonumuz Suriye gibi olsa bize kucak açacak başka ülke de yok. Bu topraklarda yaşayan herkes Türkiye'nin çıkarları için bir, beraber olma zorunluluğu vardır."

GAZETECİLERİN GAZETECİDEN BAŞKA DOSTU YOKTUR!

BGC Başkanı Demir, meslektaşlarına birliktelik çağrısı yaparken, siyasiler ile iş dünyasından da gazetecilik mesleğini kişisel çıkarlarına alet eden isimlere prim vermemelerini istedi. 

Türkiye gibi gazetecilik mesleğinin de zor bir sınav verdiğine dikkat çeken Demir, bu süreçte, dedikodu, fitne ve fesattan uzak durulması gerektiğini ifade etti. Demir, "Son dönemdeki gelişmeler nasıl ki Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha ispatlıyorsa, gazetecinin de gazeteciden başka dostu yoktur." diye konuştu. 

 Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin iftarına katılan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı da gazetecilere  yaptığı konuşmada Ramazan Ayı’nın kardeşliliğin ve barışın ayı olduğuna dikkat çekerek paylaşmanın önemini vurguladı. Bulunduğumuz coğrafyanın ise sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Sarı, “Müslüman’ı Müslüman’a kırdıran bir anlayışın var olduğunu görüyoruz. Umarım Ramazan Ayı sonrası Müslümanlar birbirlerini kırmaktan vazgeçerler. Yerel basının zor şartlarda görev yaptığını yakından biliyorum, yerel basının o şehrin aynası olduğunu da ifade eden Başkan Sarı , Bu vesile ise babalar gününü de kutluyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,” dedi.

 

GÖNENLİ GAZETECİDEN BASIN MÜZESİNE BAĞIŞ

Bu arada, Bandırma ve Gönen basının kıdemli gazetecilerinden Ahmet Çiçek, meslek yaşamının son çeyrek yüzyılında kullandığı fotoğraf makinelerinden ikisini Basın Müzesinde sergilenmek üzere Gazeteciler Cemiyeti'ne bağışladı.