Erdek’te Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi
11-11-2017

Erdek´te, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ ü sonsuzluğa uğurlamanın 79. yıl dönümü törenle anıldı.

Erdek´teki anma töreninin ilk bölümü saat 08.45 ´te Erdek Cumhuriyet Meydan’ına çelenklerin sunulması ile başladı. Törene, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Garnizon Komutanı Deniz Albay Ateş Kalkan, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi 1. ve 2. Dönem Milletvekili Hasan Tahsin Uzun, Erdek Cumhuriyet Savcısı Semra Saydam Örün, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 Atatürk Anıta çelenklerin sunulmasının ardından, saatler 09.05 ´i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanındaki anma töreninin tamamlanması ile törenlerin ikinci bölümü için Öğretmenevi Konferans salonuna geçildi. O sırada Cumhuriyet Halk Partisi 1. ve 2. Dönem Milletvekili Hasan Tahsin Uzun, elindeki bir demet gülü Atatürk Anıtına koyarak ilgi topladı. 

Erdek Öğretmenevi Konferans Salonunda 18 Eylül Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Atatürk'ü anma programı ile tören devam etti. Protokol üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların hazır bulunduğu öğretmen evindeki programda Atatürk´ ün hayatını anlatan kısa film, şiirler ve öğrencilerin hazırladığı Atatürk isimli tiyatro gösterisi gerçekleşti.  10 Kasım Atatürk’ü anma haftası etkinlikleri kapsamında şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye girenlerin ödül takdimi ile tören son buldu. Serhat Barış