Sanayispor Dayanışma Yemeği Düzenledi
14-11-2017

Bandırma’nın köklü kulüplerinden Sanayispor tarafından düzenlenen dayanışma yemeği İşadamlarını, sanayi esnafını ve futbol camiasını bir araya getirdi.

Bandırma Sanayi Düğün Salonu’nda gerçekleşen dayanışma gecesinde Niran Ünsal, Çisem ve DJ Ufuk sahne aldı. Kulübe gelir amaçlı yapılan açık arttırmada futbol topu 5 Bin lirayla Tuncay Baharat sahibi Fikret Tuncay’da, Sanayispor takım forması da 14 Bin lirayla Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı da kaldı.

Sanayispor yönetiminin de hazır bulunduğu dayanışma yemeğine İlçe Gençlik Hizmetleri  Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Ak Parti Balıkesir Eski Milletvekili Cemal Öztaylan, Sanayispor takımı, sanayici iş adamları ve birçok vatandaş katıldı. 

İlk olarak Sanayipor Kulüp Başkanı Encan Aydoğdu, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.  1979 yılından bugüne kadar Sanayispor başkanlığı görevinde bulunan isimlere ve Sanayispor’a destek olanlara plaketleri verildi.  Şarkıcı Niran Ünsal’ın da sahne aldığı gece geç saatlere kadar devam etti.

Gürkan Ilgın” Böyle bir gecede bulunmaktan mutluyuz”

Sanayispor dayanışma gecesine katılan Bandırma İnşaat Mühendisleri Odası Temsilcisi ve Bandırmagücü Kulübü Başkanı Gürkan Ilgın” Bildiğiniz gibi Bandırma Gücü Gençlik Spor Kulübü olarak çok güzel bir alt yapı oluşturduk.  Arkadaşlarımızla, ekiplerimizle birlikte bu konuda çalışıyoruz. Geçenlerde Kuşadası’nda çocuklarımız güzel bir şampiyonluk alarak geldiler. Değişik yaş gruplarında çalışmalarımız devam ediyor. Sanayispor’ da Bandırma amatör futbolunun, sporunun köklü en eski spor kulüplerinden biri. Böyle bir gecede bulunmaktan çok mutluyuz, çok güzel bir gece düzenlemişler, ortam çok güzel emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sanayispor’a da başarılar diliyorum” dedi.

Gürkan Ilgın konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi. “Tabi ki ileri bir zaman da bizde böyle bir gece düzenleyeceğiz.  Çalışmalarımız şuan da yaklaşık 5-6 yaş grubundan başlıyor 15 yaş grubuna kadar gruplarımız var. 2008 den itibaren çocuklarımız şuan da lisanslanmaya başladı. 14 liginin şuanda ilk yarısını tamamlandı, bizim çocuklarımız 3. olarak tamamladılar. Hayırlısı bakalım orda çocuklarımız bir başarı gösterirse Balıkesir’deki finallere gidecekler. Bütün çocuklarımızın 7 gün hiç durmayan bir çalışma isteği var, hummalı bir çalışma aşkı var. Çok kaliteli bir ekiple çalışıyoruz, yönetim kurulu olarak, hocalarımız olarak bu iş bir ekip işi, tek başına yapılacak bir iş değil. Ekibimiz gerçekten mükemmel çalışıyor hepsine teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.

Göksel Karlahan” Spor’un her şeyini destekliyoruz”

Sanayispor dayanışma gecesinde açıklamada bulunan İşadamı ve Bandırma AK Parti Belediye Meclis Üyesi Göksel Karlahan’da şunları söyledi. “Sporun her şeyini destekliyoruz, sırf futbol olarak değil, tüm branşları destekliyoruz.  Futbol merakımız olduğu için, gençliğimizde amatör takımda futbol oynadık, yöneticilik yaptık. Bandırmaspor amatörden 3. Lige çıkarken 3.ligden 2. Lige çıkarken 2.ligden 1. Lige çıkarken yöneticiydik. Burada sporu geliştirmek, hem katkı sağlamak hem de Bandırma halkıyla bir araya getirmek, iç içe getirip kaynaştırmak amaçlı güzel bir şeyler. Bunların devamı olması lazım, tekrar olması lazım. Biliyoruz Bandırma sanayi kenti, işadamımız çok, sporu her yönüyle desteklememiz lazım, çünkü spor geçlerimizi hem kötü alışkanlıklardan kurtarıyor. Daha önceki amatör spor ruhunu canlandırmamız gerekiyor. Bandırma’da, Marmara Bölgesinde amatör kulüplerin en çok her mahallenin olduğu bir ilçeydi. Ama maalesef son seneler de parasızlıktan maddi durumu yoksunluklardan bütün kulüpler kapandı. İnşallah bu hareketlilik, kaynaşma, bu birlik beraberlik iş adamlarımızın dikkatini çekip amatör spor kulüplerine desteklerine arttırarak bu amatör diğer kapanan kulüpleri de bizim desteklerimizle ve diğer arkadaşların destekleriyle açıp alt yapıyı sağlamamız lazım. İlk önce hedef şampiyonluk olmaması lazım, amatör spor kulüplerini canlandırıp zaten bunu bütün Bandırma halkı da görüyor. Sanayisporu da canı gönülden bu programı yaptığı için, organize ettiği için destekliyorum. Diğer kulüplerin de gerçekten bir profesyonel gibi profesyonel takımların yaptığı gibi iyi organize etmişler. Tüm Bandırmanın insanları, iş adamları, her tabandan insanlar burada, bu da bizi mutlu etti. İnşallah bundan sonra ki bu programlar devam eder. Bize göre desteklemek her yönüyle bütün futbol profesyonel, amatör takım olarak sporun bütün branşlarını destekliyoruz. Bunların da Sanayispor’un da başarılarının devamını diliyorum.

Sanayispor Eski Genel Kaptanlarından Nurettin İzmirli” 3 sene Sanayispor da oynarken kaptanlık yaptım. Arkadaşlarla bir araya gelelim de eski günleri hatırlayalım diye toplandık. Ben bu çocukların hakkını ödeyemem. 10 sene, 15 sene bana top oynadılar. 5 kuruş, 100 lira birisinin ağzından bana para ver diyeni duymadım. Şimdikileri zaten ben kulübe sokmam açık söyleyeyim beni konuşturma bu akşam çok duygulandım” dedi.

Niyazi Keser “Eski forvet oyuncusu olarak takım da görev yaptım. Halalca maçı ilk o sene bölgesel amatör lig de oynadığımız maçtı, herkes heyecanlıydı. O maçta güzel bir galibiyet oldu hala daha hafızalar da yerini alıyor. Ben bu arada Nurettin abiye çok teşekkür emek istiyorum, bu akşam yine bizim bir arada olmamızı sağlayan insan. Sanayispor bugün varsa en büyük emek sahibi de odur”.

Hakan Kale” O sene Halalca iyi bir takımdı, lige bizde yeni çıkmıştık. Zor bir deplasmana gittik ama iyi konsantre olduk, iyi birtakımımız vardı. Ağabeylerimiz burada, daha bu arada almayan arkadaşlarımız ile birlikte zorlu bir maç oldu 2-0 galip geldik, o günde 2 gol bana kısmet oldu. Karlı bir hava idi, zor bir maçtı 2-0 kazandık döndük insanlar şaşırdı. Yani Sanayispor’dan bunu beklemiyorlardı. Gidip orada da galip geleceğini ama deplasmanda kazandık. Oda tabi ki takımın içerisindeki arkadaşlık ortamı iyi olması ile galibiyet geldi. O sene zaten bayağıda başarılar elde ettik, daha birçok takımı da yenmiştik.   

Sanayispor Kulüp Başkanı Encan Aydoğdu

 Evet biz Sanayispor olarak 1 senedir yaklaşık görev yapıyoruz. Yeni yönetimle beraber amatör futbol, amatör kulüpler gerçekten zor bir dönemden geçiyor. Özellikle Bandırma bölgesinde bu böyle. Kalan spor kulübü sayısı Bandırma da kurum desteksiz ya da büyük Bandırma sporu saymazsak 3 tane kaldı. Gerçekten amatör kulüpleri idare etmek, amatör kulüplere destek vermek ya da ayakta tutmak çok zor, bunun için ben konuşmadan ziyade böyle yemekli bir ortamda teşekkür etmek istediğim bazı değerler var. Dursun başkanımız İzmir maçına gitti, özelikle belediye başkanımız Dursun Mirza’ya çok teşekkür ediyoruz verdiği desteklerden ötürü. Daha sonra bizim yönetimiz de bizle beraber mücadele eden yöneticilerimize. Bundan önce görev yapmış bütün yöneticilerimize zaten teşekkür edeceğiz ama burada bizi destekleyen özellikle birkaç ismi söylemek istiyorum. Tabi hepsi çok değerli ama bir kaç isme özelikle teşekkür etmek istiyorum. Hemde burada da canlı olsun diye. Medeni Uygur ağabeyimize, Soner ağabeyimize teşekkür ediyorum. Desteklerinden ötürü Ömer ağabeyimize kendisi söz almadı, Ömer ağabeyimiz bizim her şeyimizi elinden geldiğince yapıyor. Şener hocamıza çok teşekkür ediyorum. Adını burada hatırlayamadığım ya da desteklerinde bize çok gizliden veren bazı ağabeylerimiz de var onlara da çok teşekkür ediyorum ama bu kişilerin özellikle isimlerini anmak istedim çok teşekkür ediyorum. Ahmet Türkmen/Serhat Barış