Başkan Mirza Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
10-1-2018

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Bandırmalı yerel gazeteciler için kahvaltı düzenledi.

Çamlık Kafe’de düzenlenen kahvaltıda gazetecilerle birlikte sürekli yaşamın içinde olduklarını vurgulayan Bandırma Belediye Başkanı Dursun  Mirza “Biz Bandırma Belediyesi olarak geleneksel hala getirdiğimiz uzun yıllardır benden önceki Belediye Başkanlarının da devam ettirdiği gazeteciler gününü zaman zaman akşam yemekleri ile zaman zaman da kahvaltılar ile kutluyoruz. Bugünde bu vesile ile toplandık, ben hepinizin Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Bandırma Belediyesi adına kutluyorum” dedi.

 Başkan Mirza” Gazeteci arkadaşlarımızın birkaç eksik dışında büyük çoğunluğu bugün burada ben hepinize davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Gazetecilik dünyanın her yerdin de çok zor bir meslek gazeteciler olmazsa halkın özgür haber alma hakkı da olmaz. Tabi ki günümüzde teknoloji gelişti sosyal medya ortaya çıktı basılı yayının yanında internet medyası da ortaya çıktı. Hepsini elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyoruz. Gazetecilik haber yapmanın ötesinde mücadele gerektiriyor, gazetecilerin gecesi gündüzü olmuyor buna rağmen kıt kanaat geçiniyorlar, maalesef gazetecilikten çok para kazanılmıyor hatta bazen paralarını alamadıklarını da biliyoruz. Bandırmamız gazetecilik konusunda nitelikli yetişmiş kadrolara sahip bu yüzden Bandırmalıların haber alma konusunda şanslı olduğunu düşünüyorum. Siz değerli gazetecilerle birlikte olmak çok güzel, ben tekrardan Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. Hepinize yaşam boyu mutluluklar diliyorum” dedi. Başkanı Mirza, konuşmasının ardından kahvaltıya katılan tüm basın emekçilerine hediyelerini verdi. Ahmet Türkmen/Serhat Barış