Sarı “Gazetecilik, Emek İster, Fedakarlık İster”
12-1-2018

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Marmara Medya Grubuna ziyarette bulunan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı,” Gazetecilik çok zor bir meslek, hem maddi karşılığı yok hem de toplumun her kesimini tüm toplumsal olaylarda bilgilendiren bir meslek grubudur” dedi.

CHP Erdek İlçe Başkanı Metin Uysal ve CHP Erdek Gençlik Kolları Başkanı Korhan Keskin ile Marmara Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ümit Babacan ve Yazı İşleri Müdürü Canan Babacan Yıldız tarafından karşılanan Belediye Başkanı Hüseyin Sarı” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, bizde o vesileyle sizlerle birlikte ve sizlerle beraber olduğumuzu göstermek için ziyaret etme gereği duyduk. Gazetecili zor bir meslek, aynı zamanda demokrasinin dördüncü gücü olarak bütün dünyanın kabul ettiği bir güçtür. O yüzden sizin varlığınız hem toplumun aydınlanması hem de biz siyasetçilerin, bütün sivil toplum kuruluşlarının hatta işadamlarının, yatırımlarının da bütün topluma duyurulması için en önemli organdır” ifadesinde bulundu.

” Gazetecilik çok zor bir meslek, netice itibariyle hepimiz birey olarak kendimizi dünyanın merkezine koyabiliriz. Siyasetçi olarak da iyi ideolojinin merkezine koyarız ama gazetecinin bu misyonu aşması lazım. Objektif bakabiliyor olması lazım” diyen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı” Doğruları dünya görüşü ne olursa olsun veya kendini hangi merkeze koyarsa koysun toplumu doğru bilgi ile donatılması demektir. Bu bilgiye ulaşmak ayrı bir uğraştır. Aynı doktorluk gibi bir meslektir, 24 saat mesai yapılmadan yapılan bir meslektir. İyi, kötü her şeyi doğru olarak vatandaşa duyurmak çok zor bir iştir. Bu konularla ilgili de bilgi sahibi olmak lazım” dedi.Ahmet Türkmen/Serhat Barış