Motosiklet, Sürat Ve Dikkatsizlik 2 Can Aldı
13-4-2018

Bandırma’da İnönü Caddesi İle Atatürk Caddesi'nin Kesiştiği Işıklı Meydanda Yük Taşıyan Kamyonete Yandan Çarpan Motosiklette Bulunan İki Kişi Olay Yerinde Hayatını Kaybetti.

Dün sabah 5.30 sıralarında İnönü Caddesi ile Atatürk Caddesi'nin kesiştiği ışıklı meydanda 32 yaşındaki Görkem Önen hakimiyetindeki motosikletin yük taşıyan bir kamyonete yandan çarpması sonucu meydana gelen kazada sürücü Görkem Önen ve arkasında oturan Umut Özcanbay (28) hayatını kaybetti.

Kazada hayatını kaybeden Umut Özcanbay’ın yaklaşık 3 ay önce aldığı 03 YB 818 plakalı yarış motosikletini denemesi için arkadaşı Görkem Önen’e verdiği ve kendisinin de arkadaşının arkasına oturduğu öğrenildi.

Görkem Önen’in hakimiyetindeki ve aşırı hızlı olduğu iddia edilen motosiklet, yük taşıyıcılığı yapan Hakkı Aslan yönetimindeki 16 DE 540 plakalı kamyona yandan çarptı. Kaza sonucu motosikletin üzerinden yola savrulan Görkem Önen ve Umut Özcanbay olay yerinde yaşamını yitirdi.

Görkem Önen ve Umut Öczanbay'ın cesetleri kazanın ardından Bandırma Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırılırken, kamyon şoförü Hakkı Aslan ise gözaltına alındı.