Ayyıldız Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Şiir Dinletisi
14-4-2018

Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi, BENGİ Projesi kapsamında öğrencilerin hazırlamış olduğu “Mısra-i Berceste” adlı şiir dinletisi gerçekleşti.

Bandırma Anadolu Ayyıldız Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp seslendirildiği “Mısra-ı Berceste”, Divan şiirinde, genellikle mısraların en güzel ve en seçkinine verilen adı olan şiir dinletisi, Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ercan Güler, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı. Program Atatürk ve Şehitler adına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Büyük bir ilgi ile izlenen programda okul müdürü Aysun Karadayı tarafından bir konuşma gerçekleştirildi. Ayyıldız Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırlamış olduğu programda birbirinden güzel ve özel şiirleri fon müziği eşliğinde seslendirirken salondan büyük alkış aldılar.

Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi Müdürü Aysun Karadayı, “Amacımız şiiri beraber anlamak, beraber hissetmek ve paylaşmaktır.  Ayyıldız Anadolu Lisesi’nin yüreği şiir sevgisiyle dolup taşan öğrencileri geçen yıl bizleri şiir yolculuğuna çıkarttı. Bu yolculukta bizleri eşsiz güzelliklerle dolu güzel duraklara götürdüler. Programımıza gelerek, yolculuğumuzun kalan kısmın da bize eşlik ettiğiniz ve bu güzelliği paylaşma fırsatını verdiğiniz için hepinize şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Serhat Barış