İmam Hatipli Öğrencilerden Kandil Programı
16-4-2018

Doğa Mahallesi’nde yeni açılan camide ilk kandil programı Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yapıldı.

Miraç kandili münasebetiyle gerçekleştirilen kandil programı akşam namazının ardından başladı ve Yatsı namazı ile sonlandırıldı. Okul müdür yardımcısı İlhan Üçkan öncülüğünde öğrenciler Kur’an-ı Kerim tilaveti, salavatlar, Mevlid-i nebiler, kaside ve ilahiler ile kandil programını takibe gelen vatandaşlara unutamayacakları güzellikte bir program icra ettiler.

Programın ardından görüşlerini aldığımız Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cihat Demirci şunları ifade etti; “Öncelikle tüm milletimizin ve İslam âleminin Miraç kandillerini tebrik ediyorum. Bandırma’da yeni açılan Doğa Mahallesi camimizde icra ettiğimiz kandil programı vesilesi ile tüm Bandırmalıların da kandillerini en içten dileklerime kutlarım. Miraç kandili vesilesi ile Kur’an-ı Kerim’ler okuduk, salavatlar getirdik, ülkemiz ve milletimiz adına dualar ettik. Şehitlerimizi ve gazilerimizi andık. Geçmişlerimiz için rahmet dileklerinde bulunduk. Kandilin ruhuna uygun olacak şekilde burada öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, mezunlarımız ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Okulumuz ve öğrencilerimiz ile bir kez daha gurur duyduk. Bu milletin değerlerini, kültürünü ve geleneğini muhafaza eden, sahip çıkan, bunun için emek sarf eden ve bu bilinçte olan öğrenciler yetiştirebilmenin memnuniyeti ile Cenab-ı Hakka şükürler olsun. Bu gençler sayesinde bu milletin camilerinden ezanlar, Kur’an’lar, mahallelerinden kandil programları, ağızlarından dualar inşallah eksik olmasın. Önemli anlarımızda hep yanımızda olan başta siz değerli Bandırma Yaşam Gazetesi olmak üzere tüm basın mensuplarının da kandillerini tebrik ederiz.”/Serhat Barış