Türkiye Şampiyonu Yine Erdek’ten
15-5-2018

12-13 Mayıs 2018 Tarihlerinde Denizli’de yapılan “Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finalleri”ne, daha önce katılmış oldukları gruplardan ve yarı final yarışmalarından çıkmayı başaran Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü sporcuları da katıldı. Yarışmalara Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan eşliğinde Balıkesir kafilesiyle birlikte katılan sporcular oldukça güzel sonuçlar elde etti.

 Sporculardan Rabia Beren Özgü Yüksek Atlama dalında Türkiye Şampiyonu olurken, Açelya Karaca gülle atma ve 100 Metre engelli koşuda Türkiye dördüncüsü, 5x80 metre bayrak yarışmasında ise Türkiye üçüncüsü olmayı başardı. Bir diğer sporcumuz Zeren Güven ise arkadaşı Açelya ile birlikte 5x80 metre bayrak yarışmasında Türkiye Üçüncüsü olmayı başardı.

Yarışmalar hakkında açıklama yapan Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan; “her yıl olduğu gibi çıtamızı yükseltmeye devam ediyoruz. Yüksek Atlama branşında yeni bir sporcum daha Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Sizlerin de bildiği gibi kulübümüzden her yıl yüksek atlama branşında Türkiye Şampiyonları çıkmaktadır. Yüksek atlamanın yanı sıra diğer branşlarda da Türkiye Birincilikleri, ikincilikleri, üçüncülükleri gibi önemli dereceleri her yıl elde etmekteyiz. Biz Erdek’li çocuklar için, Türk Sporu için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bir tane çocuğun hayatına yön verebilirsek ne mutlu bize.

Bu yolda bizlerden desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın Ekrem Çalık’a ve sporcularımızın ihtiyaçlarını karşılayan, onlara her türlü desteği sağlayan, Erdekli çocuklar için herşeyi yapmaya hazırım diyen Sayın Yaşar Ceyhun Mırız’a çok teşekkür ediyorum.”