Bandırmaspor’da Başkan Karlahan Oluyor
6-6-2018

Bandırmaspor yönetim kurulu üyesi Bilgen Süngü, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında son günlerdeki konularla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Sosyal medyada abartıldığı kadar Bandırmaspor’un borcu olmadığını söyleyen Bilgen Süngü “ 7 milyon borçla aldığımız Bandırmaspor’un bugünkü borcu 12 Milyon liradır “dedi. Süngü en çok merak edilen konuya da açıklık getirerek, Belediye Başkanı Dursun Mirza ile Göksel Karlahan arasında yapılan görüşme sonucunda mutabakata varıldığını ve 21 Haziran 2018 tarihinde olağanüstü genel kurul toplantısı yapılacağını söyledi.

“Bir arkadaşa bakıp çıkamadık”

Bilgen Süngü, Bandırmaspor’un hedefsiz kalmaması için “ Bir arkadaşa bakıp çıkacağız “ sloganıyla sezona başladıklarını ifade ederek “Onursal başkanımız aynı zamanda Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın “bir arkadaşa bakıp çıkacağız” hedefiyle yola çıkıldığını ve şampiyonluk yolunda bunu gerçekleştiremediklerini söyledi. Süngü açıklamasında şu sözlere yer verdi.” TFF birinci Lig'de Bandırmaspor vardı.  Bundan önce kulübü yöneten arkadaşlarımızın da sürekli hedefi şampiyonluktu, fakat bunu gerçekleştiremedik. Geride bıraktığımız sezon play off’a kaldık.  Sakarya'nın lobisine play off’larda elendik. Sakarya maçında bir şeyler olduğunu hissettik ve burada bir basın toplantısı yaptık. Sakarya'nın lobisi ile baş edebilir miyiz? İstanbul'a federasyona sesimizi duyurduk ama ne yazık ki bir hakem faciası ile Sakarya’ya yenildik ve elendik. Sosyal medyada bir arkadaşın paylaştığı fotoğraf gündem oldu. Biz sadece Bandırmasporluyuz. Bir fotoğraf yüzünden bize saldırılması hiç hoş değil.

“Sessiz kalışımız Bandırmaspor’a saygımızdandır”

Bandırmaspor Başkanı Hasan Çakmak’ın isteği üzerine şirketleşme için ön hazırlıklara başlamamızı birileri ne yazık ki sosyal medyada kulübü satıyorlar durumuna getirdiler. Biz şirket hisselerinin Bandırmalı işadamları tarafından satın alınmasını düşünmüştük. Bu konuda haksız saldırılar bizi fazlasıyla üzdü. Bizim sessiz kalışımız Bandırmaspor’a olan saygımızdandı. Bize söylenen her sözü sahiplerine iade ediyoruz. Ayrıca medyada başkanımız Hasan Çakmak’ın fotoğrafı kullanılarak yönetim kuruluna saldırılmasını da kabul etmiyor ve kınıyoruz. Üyelik başvuruları konusunda da spekülasyonlar yaratılıyor. Başvurular görüşülerek karar veriliyor.

7 milyon borçla aldık şimdi borç 12 milyon

Yönetim kurulu üyesi Bilgen Süngü “ Eğer şampiyon olacak bir takım kuracaksanız genç oyuncuların yanı sıra pahalı tecrübeli oyuncularda transfer etmek zorunda kalırsınız. Bunun yanı sıra, sezon içinde, iç saha maç masrafları, deplasman giderleri, pirim ve maaşlar, kamp masrafları, sarf malzemeleri olarak bir yıldaki gider toplamı 12 milyon lirayı bulur. Yönetim kurulu olarak aynısını iade ediyoruz, şampiyon olmak için her şeyi yaptık ve bu dönemde sosyal medyadan yapılan saldırılara da ne basın yoluyla ne sosyal medya yoluyla cevap vermek istemedik. Bu bizim yapımızdan ve Bandırmaspor sevdiğimizden kaynaklanıyor.  Sessiz kalmamız kulübümüze zarar gelmemesi içindir. Bizim toptan 25 tane futbolcumuz var bunların toplam gideri 5,2 milyon TL ve toplam 17 tane iç saha maçımız var. Biz burada iç saha maçı yaptığımızda 30 bin Lira para ödüyoruz, toplarsanız 510 bin lira yapıyor. Deplasmana gidiyoruz, 15 bin lira maliyetimiz bunların içinde otel var, uçak var, yemek var, futbolcularımıza bir yerde galibiyet, deplasman değilse bir puan primi veriyoruz. Futbol Federasyonundan 2,5 milyon, otopark gelirlerinden de 4 milyon gelirimiz olduğunu düşündüğümüzde toplam gelirlerimiz de 6,5 milyon liradır. Görüldüğü üzere her yıl açıktan kulübün 5,5 milyon ihtiyacı oluyor. Yönetim kurulu olarak bu parayı bulmak zorundasınız. “

“21 Haziran’da olağanüstü genel kurula gideceğiz”

Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Göksel Karlahan yaptıkları görüşmeler sonucunda mutabakata vararak 21 Haziran günü saat 12.00’de Bandırma Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde seçimli olağanüstü seçim kararı aldılar. Bu tarihe kadar yönetim kurulumuz Göksel Karlahan ile beraber çalışmalara devam edecektir. Ahmet Türkmen/Serhat Barış