Balıkesir'de Turizm Uygulaması
12-7-2018

 Türkiye genelinde gerçekleştirilen TURİZM uygulaması kapsamında, Balıkesir'de de 20 ilçede asayiş denetimi yapıldı. Güvenlik birimleri 81 ilde koordineli olarak sabit yol uygulaması ve umuma açık yer uygulaması şeklinde 2 aşamalı denetim gerçekleştirdi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş, Terör, Narkotik, Kaçakçılık Organize, Mali Şube, Özel Harekât Polislerinin Katıldığı Operasyon, Tüm İlçelerde Gerçekleştirildi.

 Uygulamaya Polis Ekipleri Katıldı

 Toplam 20 ilçede, farklı noktalarda polis ekipleri şüpheli görülen araçları ve yayaları durdurdu. Balıkesir Merkez ve İlçelerinde asayiş denetimi yapan ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçirdi. 65 sabit ve seyyar uygulama noktalarında, ekipler şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan bazı araçlara, eksik evrak nedeniyle ceza kesildi ve çekiciyle otoparka götürüldü.

Umuma açık yer uygulaması kapsamında da denetlemeler yapıldı. Yapılan aralamalarda haklarında yakalama kararı bulunan kişiler de yakalandı.

 Sabit Yol Ve Umuma Açık Yer Uygulaması

 Yol ve umuma açık yer uygulamasında 113 ekip'in destek verdiği denetlemelere 456 personel katıldı.

Yapılan yol ve umuma açık yer denetimlerinde 3 bin 751 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusunun yapıldığı, 456 aracın kontrol edildiği, 50 aracın sürücülerine cezai işlem uygulandığı ve 101 aracın ise trafikten men edildiği belirtildi. Uygulama kapsamında haklarında arama kararı bulunan 11 kişi yakalandı. Denetim sonucunda araçlara uygulanan ceza miktarı 17.956 TL. Denetimlerde 10 araç trafikten men edildi./Haber Merkezi