THK Bandırma Hür Kuş Takımı Kıbrıs Yolcusu
9-10-2018

3 senedir faaliyet Gösteren THK Bandırma Hür Kuş Takımı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Düzenlenecek Olan Yarışmada Bandırma’yı Temsil Edecek.

THK Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, göreve geldikleri günden beri THK Banndırma Şubesi olarak birçok spor faaliyetine imza attıklarını dile getirdi. Bu faaliyetlerden en önemlisinin ise planör yarışmaları olduğunu söyleyen THK Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, THK Bandırma Hürkuş takımı olarak Kıbrıs’ta yapılacak 2 metre planör yarışmasında yer alacaklarını belirtti.

Varol Memişler yaptığı bilgilendirmelerde şunları söyledi, “Uzun zamandır bu tür yarışmalara ilginin olduğunu biliyor ve katılıyoruz. Fakat bazı vatandaşlarımız havacılık kavramlarına yabancı olduğu için ürkebiliyor. Biz herkesi Türk Hava Kurumu Şubemize davet ediyoruz. Zaten bizim vatandaşlarımızı havacılık sektörüne yöneltebilmek gibi bir misyonumuz var.

2 metre planör yarışmaları da bu amaçla yola çıktığımız şeylerden biridir. Türkiye’de 2 Metre Planör Ligi yaklaşık 8 seneden beri devam etmekte ve yarışmalar Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenmektedir. Biz de Bandırma’da bu yarışmaları daha önce düzenlemiş ve ilgi odağı haline getirmiştik.

Şimdi ise önümüzde Türkiye 2 Metre Planör Ligi’nin son ayağı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki yarışmalar var. Biz de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hava Sporları Federasyonu tarafından davet edildik. 20-21 Ekim tarihleri arasında Türk Hava Kurumu Bandırma Hür Kuş Takımı olarak yarışmaya katılacağız. Bu sayede Kuzey Kıbrıs’ta Bandırma’yı da temsil etmiş olacağız.  Şehrimize büyük bir tanıtım ve katma değer sağladığımıza inanıyorum.” /Haber: Umut Osman Sunci – Serhat Barış