Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na Bebek Kabini Kondu
7-11-2018

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kanser Derneği arasında imzalanan protokol gereği, Balıkesir’in belli merkezi noktalarına bebek kabinleri konuluyor. Bunlardan biri de Bandırma Cumhuriyet meydanında kuruldu.

 

Özellikle bebek emzirme ve bebeklerin altlarını değiştirme konusunda büyük sıkıntı yaşayan bayanlar, bu kabinler sayesinde artık bebek emzirecek yer bulma sıkıntısından da kurtulmuş olacaklar.

Aynı zamanda anne sütünün önemine vurgu yapılan proje kapsamında annelerin bebeklerini emzirmeleri konusunda teşvik edilmesi amaçlanırken; projeye Balıkesir ve çevresinden tam destek verilmekte.  Özellikle çarşı merkezinde bu konuda büyük sıkıntı yaşayan çocuklu bayanlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesini tüm Türkiye’ye örnek olarak gösterilebileceğini söylediler.

Kabinlerde sadece annelerin bebeklerinin bakımlarını ve emzirmeleri için değil, aynı zamanda engelli vatandaşların kullandıkları elektrikli sandalyelerin de şarj edebilecekleri özel alanları içinde barındıracak. Bünyesinde ATM’de barındıran Bebek Emzirme ve Bakım Kabinleri’nde zorunlu hallerde isteyen vatandaşlar için çocuk bezi ve ıslak mendil de bulundurulacak. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci