Vatandaş Yerel Seçimlerde Partizanlık Yapılmaması Gerektiğini Düşünüyor
11-1-2019

Bandırma’da Gerçekleştirdiğimiz Sokak Röportajlarında Mikrofon Uzattığımız Vatandaşlar, Yerel Seçimlerde Sandığa Giderken Tercihlerini Belirlenecek İsimlere Göre Yapacaklarını Söylediler.

Bandırma’da sokak röportajları gerçekleştirerek, “Yerel seçimlerde isme göre mi, partiye göre mi oy kullanacaksınız?” diye sorduk. Vatandaşın çoğu yerel seçimlerde oy kullanırken tercihlerini isimden yana yapacaklarını belirtti.

 Tercihlerini parti gözetmeksizin yapacaklarını ve Bandırma’ya en çok hizmeti getirebileceğine inandıkları aday için oy kullanacaklarını söyleyen vatandaşlar, bu yüzden de adaylar resmi olarak açıklandıktan sonra karar vereceklerini aktardılar. Vatandaşlar bu aşamasında sonra ise verecekleri net kararda, adayların proje ve vaatlerinin belirleyici unsur olacağını ilettiler.

Yaptığımız röportajlarda bir kısım vatandaş ise yerel seçimlerde doğrudan parti gözeterek oy kullanacaklarını söylediler. Partiye göre oy kullanacak vatandaşlar, günümüz ekonomik şartlarından iktidarın sorumlu olduğunu ifade ederek bu yüzden de yerel seçimlerde iktidar partisine oy vermeyeceklerini kaydettiler./Ahmet Türkmen - Umut Osman Sunci