Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç : ‘’Kendi sahamızda iyi bir oyun ortaya koyarak net bir galibiyet aldık.’’
30-1-2019

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu 1. hafta maçında Banvit, Bandırma’da konuk ettiği TAC NEF’i 97 – 76 mağlup ederek final grubuna galibiyet ile başladı.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit BGL Başantrenörü Engin Kömeç şu değerlendirmelerde bulundu : ‘’Öncelikle galibiyetimizden ötürü tüm oyuncularımı ve teknik ekibimi kutluyorum. Final grubuna galibiyet ile başlamak önemliydi. Sakat oyuncularımız vardı ama buna rağmen çocuklar çok iyi mücadele ettiler. Kendi sahamızda enerjimiz yüksek ve doğru bir oyunla net bir galibiyet aldık. Çoğu oyuncumuz Bandırma Kırmızı takım kadrosunda da olup yorgun olmalarına rağmen oldukça iyi bir enerji ortaya koydular. Rakip takımada kalan başarılar diliyorum.’’ dedi.

Önder Atun ise şunları söyledi : ‘’Final grubuna galibiyet ile başladığımız için çok mutluyuz. Hem kendi adıma hem de takımımız adına bugün iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettik. Bundan sonraki maçlarımızda da sakat olan arkadaşlarımızın katılımı ile galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz.’’ dedi.