Gazete Kağıtlarından Harikalar Yaratıyorlar
11-2-2019

Bandırma Belediyesi’nin Geri Dönüşüm Kurslarından Olan Gazete Geri Dönüştürme Kursu Öğrencileri Birbirinden Güzel İşlere İmza Atıyorlar.

Bandırma Belediyesi bünyesinde verilen geri dönüştürme kursları tam gaz sürüyor. Bunlardan bir tanesi de Gazete Geri Dönüştürme Kursu olarak Bandırmalı kadınlar ile buluşturuluyor. Biz de, Kurs Eğitmeni Fatma Aytav ile özel röportaj gerçekleştirerek Gazete Geri Dönüştürme Kursu hakkında bilgiler edindik.

Aytav, verdiği bilgilerde şu sözlere yer verdi, “Belediyemizin bize sağladığı bu imkan ile geri dönüşüm projesi altında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kursiyerlerimiz ile birlikte gazete kağıtlarını örerek çeşitli sepetler ve kapı süsleri oluşturuyoruz. Katılım çok güzel ve kurslarımıza herkesi bekliyoruz.

Evimizde bulunan farklı kaplarımızı hem kalıp olarak kullanabiliyoruz hem de etrafını örebiliyoruz. Yani kursumuz tamamen evde bulunan malzemeler ile ilerliyor. Süslemelerimizi de bu şekilde evdeki boncuk, çiçek gibi malzemelerle yapıyoruz. Belediyemizin bize sağladığı bu imkan için teşekkür ediyor ve boş vaktini verili olarak değerlendirmek isteyen arkadaşlarımızı kursumuza bekliyoruz.” /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci