Havalar Bozdu, Fiyatlar Arttı
15-3-2019

Balıkçı Cem Teciman, Olumsuz Hava Şartları Dolayısıyla Bandırma Körfezine Balık Gelmediğini, Bu yüzden de Fiyatların Arttığını Belirtti.

Birkaç günlük yalancı baharın ardından bölgemizi tekrar etkisi altına alan olumsuz hava şartları, balık fiyatlarını arttırdı. Balıkçı Cem Teciman, tezgahlardaki balıkların Çanakkale’den ve Erdek Körfezi’nden geldiğini belirterek fiyatların da bu yüzden yükseldiğini söyledi.

Teciman değerlendirmesinde, “Havaların bozması sonucu Bandırma Körfezi’ne balık gelmiyor. Şu an Çanakkale ve Erdek’te avlanılabiliyor ve balıklar bize buralardan geliyor. Bandırma’dan balık gelmeyince de fiyatlar haliyle yükseliyor. Hamsinin kilosu 25, kolyoz 20, istavrit 20, çinakop, tekir ve barbun ise 50 liradan satılıyor. Bu fiyatların sebebi Marmara Denizi’nin esmesidir. Şu an balıkhanede bazı balıkçıların dükkanları da kapalı. Çünkü fiyatlar pahalı ve balıkçıların alım gücü de sınırlı.

15 Nisan itibariyle de büyük metrajlı gırgırların avlanma yasağı başlayacak, kıyı balıkçılığıyla ve küçük metrajlı teknelerle avlanma devam edecek. 15 Nisan’a kadar havalar müsaade ederse bol balık gelmesini temenni ediyor, halkımızı da balık yemeye davet ediyoruz,” dedi. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci