Erdek Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açılışı Yapıldı
13-6-2019

Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık, Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan kurslara katılan kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar neticesinde ortaya çıkan eserlerin sergilendiği sergi açılışını yaptı.

Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sergi salonunda açılışı yapılan sergiye, protokol üyeleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılışta, Kaymakam Ekrem Çalık yaptığı konuşmada “ciddi el emeği ve zaman isteyen kurslarda kursiyerlerimiz çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde tüm yurt çapında başlatılan “Sıfır Atık” projesi, kursiyerlerimizin el emeği ve göznuru çalışmaları ile özellikle atıkların tekrardan geri kazandırılması madden ve manen çok anlamlı. Bu vesile ile emeği geçen kursiyerlerimizi, usta öğreticilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum,” dedi.

Açılan kurslarda görev alan öğretmen ve usta öğreticiler ile kursiyerlere Kaymakam Ekrem Çalık tarafından Teşekkür ve Başarı Belgesi verildi. Sergi açılışını yapan Kaymakam Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık sergileri tek-tek gezerek eserler hakkında bilgi aldı.