Festivale, Masterler Futbol Turnuvası Renk Katacak
11-9-2019

Bandırma 30. Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında Masterler Ulusal Futbol Turnuvası düzenlenecek.

Bandırma Masterler Derneği Başkanı Rıza Orhanlı, Marmara TV-Yaşam Gazetesine turnuva hakkında özel açıklamalarda bulundu. Orhanlı, turnuvanın yapılmasındaki amacın, Bandırma’nın tanıtımına katkıda bulunmak ve insanların birbirleriyle kaynaşmasının sağlanması olduğunu söyledi.

Festivalimize Bir Katkımız Olsun İstedik

Bandırma Masterler, yani eski futbolcular olarak Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali’ne bir katkımız olsun istedik. Bandırmamızı en iyi şekilde tanıtmayı amaçlayarak böyle bir turnuva hazırladık. Düzenlediğimiz turnuvaya 2 yabancı ve 5 bölgesel takım gelecek. Gürcistan Kutaisi, Bulgaristan, Uzunköprü, Akhisar’dan gelecek takımların yanı sıra ayrıca Karadeniz Karması, Marmara Karması, İstanbul Karması Bandırma’da olacak. İç Anadolu ve Çukurova’dan da futbolcular gelecek. Yani kısacası, bir zamanlar sahalarda boy gösteren ünlü olan futbolcular aramızda olacak. 3 gün sürecek olan turnuvamızın açılış maçını 19 Eylül tarihinde Bandırma’daki protokolümüzle birlikte yapacağız. Bu yüzden devlet dairelerinin mesai bitiminden sonra, saat 18.00’de açılışımızı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Protokolümüz, Akhisar’dan gelen takım ile açılış maçı yapacak.

Bu Turnuvanın Kazananı Da Kaybedeni De Olmayacak

Bu turnuvadaki amaç, insanların birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak olacak. Kazanan, kaybeden olmayacak. Her yörenin kendine özgü futbol davranış standartlarını göreceğiz. Futbolcuların belirli bir yaşa gelseler bile, buna rağmen nasıl top oynadıklarını, sahada nasıl dimdik durduklarını görmek isteyen herkesi bekliyoruz. Turnuva karşılaşmaları Sanayi Spor Tesislerinde oynanacak.

Katkılarından dolayı başta Bandırma Belediye Başkanımız Tolga Tosun’a, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, Ak Parti Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanımız Mehmet Doğan’a teşekkür ederim. Bandırma’yı elimizden geldiği kadar en iyi şekilde temsil etmeye gayret edeceğiz. /Ahmet Türkmen – Umut Osman Sunci