Sevgi Dolu Anneler Grubu Engelli Çocukları Yine Bir Araya Getirdi
10-10-2019

Sevgi Dolu Anneler Grubu Başkanı Songül Uzun ve Başkan Yardımcısı Meral Seyhan’ın organizesinde yaklaşık 20’ye yakın engelli çocuk ve aileleri kahvaltıda buluşuyor.

Ayda iki defa, on beş günde bir Bandırma Belediyesi Sanat Kafe’de organize edilen kahvaltıya Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun direkt destek veriyor. Gazi ve Şehit Aileleri Bandırma Vakfı Başkan Yardımcısı ve Sevgi Dolu Anneler Grubu Başkanı Songül Uzun ile Başkan Yardımcısı Meral Seyhan, engelli çocuklara böyle bir desteği esirgemeyen Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’a teşekkür ettiklerini söylediler.

 Ayrıca, annesi vefat ettikten sonra Down Sedromlu Duygu Kakız’ı yanına alarak ona sahip çıkıp annelik yapan teyzesi Saliha Pıravadılı’da konu ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Sevgi Dolu Anneler Grubu Başkanı Songül Uzun” bu çocuklarımızı hiçbir zaman engelli olarak görmüyor ve düşünmüyoruz. Diğer çocuklar nasılsa bu çocuklarımızda öyle. Herkes engelli adayıdır ve bir gün engelli olabilir mantığıyla yola çıkmamız lazım. Bu çocuklarımıza her zaman, her platformda destek vermeliyiz, onları koruyup kollamalıyız. Bu gibi şeyler insanlık görevidir” ifadesinde bulundu. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci