Ahmet Mekin’e Onur Ödülü
5-11-2019

1980 yılından bu yana ilçemize bağlı Ocaklar’da yaşayan Yeşilçam’ın efsane aktörü Ahmet Mekin bir ödül daha aldı.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Onur Ödülü” alan sanatçılar Ahmet Mekin ve Selma Güneri sinemaseverlerle buluştu.
Uluslararası 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılış törenine davet edilen Mekin, ayrıca festival açılışında yaptığı konuşmasında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’in kazanımlarına vurgu yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Sanatsız kalan bir ülkenin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözüyle başlayan Ahmet Mekin, sözlerine şöyle devam etti: “Laik Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal, birçok dalın yanı sıra sinemaya da özel bir değer veriyordu. Çünkü sinema, dünya uluslarını birbirine tanıtan, yaklaştıran ve kaynaştıran bir sanat koludur. Gereken önemi verelim.
Bu düşünce ve duyguların ışığında, beni bu ödüle bir kez daha değer gören Türk sinemasına, büyük katkıları ve destekleri bulunan sayın Antalya Belediye Başkanı’na ve Antalya Film Düzenleme Komitesi’ne, en eski bir Yeşilçamlı olarak çok teşekkür ediyorum. Antalya Film Festivali’nin bizim için çok önemi var. Daima Türk sinemasının arkasında durdu ve devam edecek. Başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. İlk Altın Portakal ödülünü 14 yaşında alan Ahmet Mekin, 73 yıl aradan sonra “Altın Portakal Yaşam Boyu Onur” ödülünü almış oldu. /Haber Merkezi