Altıeylül Chp’de Demiralp Açıkladı, 4 Aday Bir Araya Geldi
7-11-2019

CHP Altıeylül’de yaklaşan kongre öncesi adaylığını açıklayan ilk isim Av. M. Tugay Demiralp oldu. M. Tugay Demiralp, bugün CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Demiralp’in ekibinde yer alan partililerle birlikte diğer adaylar Hakan Şehirli, Zekiye Uçar ve Sabri Ayyıldız da katıldı. Tüm adaylar partililerin alkışları arasında birbirlerine başarı diledi.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan şehirli’nin kısa konuşmasının ardından konuşan M. Tugay Demiralp kısaca kendisini tanıtırken, daha önce 2 yıl merkez ilçe, 6 yıl  il yönetim kurulunda görev aldığını, Balıkesir Barosu’nda 8 yıl yöneticilik yaptığını anımsattı. Demiralp’in basın toplantısına ekibinde yer alan Tuncay Irmak,  Nurdan Coşaner, Av. Çiğdem Dönmez, Av. Onur Bulut da katıldı. Ekipte yer alan Barbaros Özüpek ve Berkan Aytek ise işleri nedeniyle toplantıda yer alamadı.

“Partimizi Altıeylül’de İktidar Yapacağız”

“Bugün partimiz içinde iktidar olmak için değil, partimizi Altıeylül’de iktidar yapmak için arkadaşlarımla bir yolculuğa çıkıyorum” diyen Demiralp sözlerini şöyle sürdürdü:

“31 Mart seçimlerinde işaretini aldığımız tüm Türkiye’de başlayan iktidar yolculuğumuzun ilçemiz Altıeylül’de hazırlığını, örgütlenmesini gerçekleştirmek için önemli ve kıymetli bir göreve aday olduğumuzu biliyor ve bu göreve hazır olduğumuzu beyan ediyorum.

Ülkemizin karanlık kuşatmaya, baskıya ve değerlerinin hiçe sayılmasına karşı bu ikinci Kurtuluş Savaşında, Kuvayi Milliyeci bir inanç ve kararlılıkla bu görevi yerine getirecek tecrübeye de, tepeden tırnağa bu bilinçle bir arada olan üyelere de sahibiz. Bu ülkeyi ileri taşıyacak en nitelikli güç CHP kadrolarıdır, bunu açıkça ifade etmekten de onur duyuyoruz”

 Şüphesiz ki iktidarın yolu üyenin daha çok partisiyle bağlantılı, Örgüt ile üyenin daha koordine olabildiği, ortak akılla tavır alan, doğrudan demokrasinin en alt biriminden en üst basamağına kadar inşa edileceği bir çalışma modeli ile açılacaktır. Bu çalışma tarzını ve bu anlayışla kurulacak bir örgüt-üye ilişkisini Altıeylül’e kazandıracağımıza olan inancım tamdır”

“Atatürk Ve Memleket Sevdası Kırmızı Çizgimiz”

“Yönetim sürecimizde Atatürk ve memleket sevdasını kırmızı çizgimiz olarak belirleyip; ülkemizde hasret duyduğumuz demokrasinin ilk olarak örgütümüzde sağlanması gerektiği bilincinde; demokrat, şeffaf, hesap soran ve hesap sorulabilen bir yönetim anlayışı ile Altıeylül’den CHP’nin iktidar yürüyüşünü başlatacak olmanın da heyecanını taşıyoruz”

“Tüm Yoldaşlarımızın Desteğini Alacağımıza İnanıyorum”

“En gencinden en yaşlısına, kadınından erkeğine, emekçisinden esnafına tüm Altıeylül’ün ve tüm CHP’li yoldaşlarımın desteğini alacağıma inanıyorum. Önümüzdeki seçimlere daha güçlü girmenin ön hazırlığını yapmanın yanı sıra Altıeylül’de yaşamın yeniden inşası için daha fazla sorumluluk alan, daha fazla mücadele eden bir yönetimin de sözünü veriyorum.

Başta hayatım boyunca bana mutluluk ve desteklerini sunmaktan hiç imtina etmeyen kıymetli eşim Uzman Doktor Şule Turhan Demiralp ile evladım Demir’e, açıklamamıza katılan partililerimize, partimizin kuruluşundan bu güne kadar bu mücadeleyi sürdüren yitirdiğimiz ve aramızda olan partili büyüklerimize, gençlerimize ve bu ülkenin geleceği ile ilgili umut etmeyi bırakmadan elinden ne geliyorsa o ölçüde mücadele etmeye çalışan tüm yurttaşlarımıza, çok değerli basın mensuplarımıza ve sevgili Cumhuriyet Halk Partililerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Tüm CHP’lilere Türkiye’de kurulacak iktidarımızın Altıeylül’de de yürüyüşünün başladığını müjdeliyor, yanımızda olmalarını temenni ediyorum. Diğer aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” /Coşkun Yaman