Balkış, “Ekonomik Krizi İliklerimize Kadar Hissediyoruz”
26-11-2019

Disk Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, emeklilerin ekonomik krizin şiddetinden en çok etkilenenlerden olduğunu belirterek, “vergi adaleti bekliyor ve ilaç katkı paylarının kaldırılmasını istiyoruz,” dedi.

Disk Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, emekli kesimin başlıca sorunlarını dile getirerek emeklilerin yapılan zamlar ve vergi yükü altında ezildiğini ifade etti. Balkış, “Biz ekonomik krizi emekliler olarak hayatın her alanında iliklerimize kadar hissediyoruz,” dedi.

Balkış konuşmasında şunları söyledi, “Emekliler son dönemlerde vergi yüklerinden, yapılan zamlardan ve birileri kızıyor ama ekonomik krizin şiddetinden en fazla etkilenenlerden oldular. İşsizlerden sonra en mağdur kesim emeklilerdir. Emeklilerin gelirleri sabit kalırken giderleri arttı. Bu da yaşamlarını zorlaştırmaya başladı.

Biz ekonomik krizi emekliler olarak hayatın her alanında iliklerimize kadar hissediyoruz.  Kimse bize demesin ki Türkiye güllük gülistanlık, emekliler çok rahat yaşıyorlar. Bu konuda yanlış söylüyorlar, yalan söylüyorlar.

Bu yüzden emekliler vergi adaletini istiyorlar. Belli konularda vergiden indirim istiyorlar. İlaç katkı paylarının tamamen ortadan kaldırılmasını istiyorlar.” /Umut Osman Sunci