Cumhuriyet İlkokulu Öğrencileri Organik Pazar Kurdu
13-12-2019

Bir günlüğüne esnaf olan öğrenciler organik ürünleri kısa sürede satmayı başardı.

Bengi Projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri “ Organik Pazar” etkinliği gerçekleştirerek ürünleri kendi elleriyle satışa sundu. Spor Salonu’nda satışa sunulan organik ürünler, hem veliler hem de kermese gelen vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketildi.

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Akgül “ Cumhuriyet Köyü Yerli Malı Organik Pazarı” ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Okulumuz çok amaçlı salonunda, 12 Aralık Perşembe günü, 1-İ sınıfı öğrenci ve velileri sınıf öğretmenleri Hanife Şimşek’in rehberliğinde ve okul aile birliğimizin işbirliği ile Bengi Projesi kapsamında, öğrencilerimize doğal ve sağlıklı beslenmenin önemini anlatmak amacıyla,’ Organik Pazar* etkinliği gerçekleştirdiler.

Okulumuzda kurulan" Organik Pazar”da velilerimizin katkılarıyla tarhana, bulgur, erişte, turşu, reçel, pekmez, salça gibi ev yapımı ürünler, ayrıca köy yumurtası, zeytin, zeytinyağı, bal gibi doğal ürünler ve yazma, kışlık örme çorap, lif gibi el işi ürünlerin satışı yapıldı. " 1-İ sınıfı öğrencileri el yapımı doğal ürünlerin satışını yaparken hem doğal ürünleri daha yakından tanımanın hemde alışveriş yapmanın keyfini çıkardılar. "Başarılı ve Sağlıklı Nesiller" için kurduğumuz organik pazar standına öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz yoğun ilgi gösterdi”. /Ahmet Türkmen-Umut Osman Sunci