Ege’nin En Büyük Amfi Tiyatrosu Artık Burhaniye Belediyesi’nin
6-1-2020

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Taylıeli Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda yapılarak hizmete açılan Amfi Tiyatro, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in girişimiyle devralındı

Egenin en büyük amfi tiyatrosu olma özelliğine sahip olan, 2018 yılında ilk konserini yaparak Burhaniyelilerle buluşan ve o tarihten itibaren festivaller haricinde atıl vaziyette bulunan Taylıeli Amfi Tiyatro, bundan sonra Burhaniye Belediyesi yönetiminde hizmet vermeye başlayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen imza protokolü sonrası açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, Amfi tiyatronun artık sadece festivalden festivale değil tüm sezon boyunca aktif olacağını vurguladı.

Başkan Deveciler,  “Sanatsal faaliyetleri sezona yayarak amfi tiyatromuzun  daimi aktif sanata öncülük etmesini sağlayacağız. Amfimiz 30. Burhaniye – Ören Festivalimizde yaklaşık olarak 15 bin kişiyi ağırladı. Bu rakam bölge ve özellikle Burhaniye için çok önemli. Bu rakamı ağırlamakta en büyük sıkıntı ise araç trafiğinde yaşanıyordu. Trafik sorununun çözümü için çalışmalara başladık. Tiyatromuzun işletmesinin haricinde özellikle araçlar için otopark sorununu da çözeceğiz” dedi.

72 bin m2 alan üzerine kurulu olan amfi, içerisinde açık fuaye alanı, 500 m2 kapalı ticari birimler ve mesire alanlarını bulunduruyor. Taylıeli Amfi Tiyatro’nun bünyesinde yaklaşık 270 araç kapasiteli otoparkıyla birlikte seyir terası da yer alıyor. Balikesir24saat